GRATULACJE dla Kamila Wiktora za udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie O Diamentowy Indeks AGH

Gratulacje dla Kamila Wiktora ucznia klasy 5 TIA za udział w II etapie XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie O DIAMENTOWY INDEKS AGH w dyscyplinie matematyka organizowanej przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Patronami Olimpiady są Minister Edukacji i Nauki, Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz MMałopolska.

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie od roku akademickiego 2007/2008 realizuje projekt o nazwie Ogólnopolska Olimpiada O Diamentowy Indeks AGH, który rzuca wyzwanie młodym umysłom z całej Polski i pomaga im rozwijać się w obszarach matematyki, fizyki, chemii, geografii oraz informatyki. Olimpiada O Diamentowy Indeks AGH jest trójstopniową olimpiadą przedmiotową:

I stopień – matematyka. etap szkolny – październik 2023r.

II stopień – matematyka, etap okręgowy odbył się 28 stycznia 2024r. na AGH w Krakowie i wzięły w nim udział 1224 osoby z całej Polski ( Gdańsk, Szczecin, Warszawa, Lublin, Katowice, Kraków, Wadowice…)

III stopień – etap centralny odbył się 24 marca i wzięło w nim udział 215 uczniów. Niestety, pomimo bardzo dobrego wyniku, Kamilowi nie udało się zakwalifikować do tego etapu.

Poniżej zostały zamieszczone zadania z trzech etapów olimpiady. Zainteresowanych uczniów zachęcam do rozwiązania zadań i startu w olimpiadzie O Diamentowy Indeks AGH już za rok.

Zadania AHG I etap

Zadania AHG II etap

Zadania AGH III etap

Biorąc udział w olimpiadzie Kamil miał okazję wykazać się wiedzą matematyczną, zdolnościami analitycznymi, umiejętnością rozwiązywania problemów i kreatywnym myśleniem.

Kamilowi jeszcze raz GRATULUJĘ talentu matematycznego i wytrwałej pracy podczas 5 letniej nauki w technikum. Mam nadzieję, że to początek naukowej matematycznej kariery Kamila.

Nauczycielka matematyki

Dorota Załuska-Oberpriller

Skip to content