Gorzeń Maps – szkolna aplikacja mobilna stworzona przez ucznia technikum programistycznego

W naszej szkole powstała nowoczesna aplikacja mobilna „Gorzeń Maps”, której autorem jest uczeń klasy 4TPI – Mateusz Gracyasz. Projekt został stworzony z myślą o uczniach, nauczycielach oraz nowych osobach odwiedzających szkołę, które często mają problem z odnalezieniem odpowiedniej sali lekcyjnej w jednym z czterech budynków szkolnych. Aplikacja umożliwia szybkie wyszukiwanie

Przytul książkę na wakacje!

Wakacje to nie tylko plaża, góry i podróże. To także czas na historie, które zabiorą Cię jeszcze dalej! Zanim rozpoczniesz letni odpoczynek, odwiedź bibliotekę i wybierz książkę dla siebie. Kryminał, romans, fantasy, reportaż, a może coś motywującego? Decyzja należy do Ciebie! Wypożycz książkę na wakacje i: odkrywaj nowe światy przeżywaj niezwykłe

Pierwszy termin testów sprawnościowych za nami!

W piątek. 5.06.2026 r.,  o godzinie 9:00 odbył się test sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy mundurowej. Uczestnicy zgromadzili się wcześniej, około godziny 8:30, w auli szkolnej. Wydarzenie rozpoczęło się od oficjalnego powitania kandydatów przez dyrektora szkoły oraz przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji, którzy życzyli wszystkim powodzenia i zachęcali do nauki

Cztery dni pełne wyzwań – obóz szkoleniowy klasy 2LP w Myczkowcach

W dniach 2 – 5 czerwca 2026 roku uczniowie klasy 2LP spędzili cztery intensywne dni na obozie szkoleniowym w Myczkowcach, jednej z najpiękniejszych miejscowości w Bieszczadach. Program zajęć przygotowała i poprowadziła doświadczona grupa szkoleniowa ALFA, dzięki której uczestnicy mogli sprawdzić się w wielu wymagających, ale jednocześnie bardzo ciekawych zadaniach. Opiekunami

Z WADOWIC NA STADION NARODOWY – NASI UCZNIOWIE KIBICOWALI REPREZENTACJI

To był dzień pełen sportowych emocji i niezapomnianych wrażeń! Uczennice i uczniowie z naszej klasy liceum sportowego, wraz z kolegami i koleżankami z klubu MKS Skawa Wadowice, mieli niesamowitą przyjemność kibicować Reprezentacji Polski!  Nasi młodzi fani sportu zasiedli na trybunach PGE Narodowego w Warszawie, by na żywo oglądać towarzyskie spotkanie

Powiatowe zawody w siatkówce plażowej

3 czerwca reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej szkoły wzięły udział w powiatowych zawodach siatkówki plażowej. Turniej zgromadził drużyny z różnych szkół powiatu, a rywalizacja od początku stała na wysokim poziomie. Nasi zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, walecznością oraz sportową postawą, nie odpuszczając żadnej piłki i ambitnie rywalizując z przeciwnikami. Tym

Wycieczka klas 4TE i 2TI do Pragi

W dniach 28–29 maja 2026 r. uczniowie klas 4TE i 2TI uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do stolicy Czech – Pragi. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: wychowawczyni klasy 4TE p. Katarzyna Sosnowska, wychowawczyni klasy 2TI p. Noemi Oleksy, nauczyciele Sławomir Siedlecki i Marcin Wójcik oraz wicedyrektor Bogusława Wiercimak. Pierwszego dnia uczestnicy rozpoczęli zwiedzanie od kompleksu na Strahowie, skąd mogli podziwiać panoramę miasta. Następnie udali się na Wzgórze