SUKCESY PATRYCJI SOWY Z 3 TBE W WYŚCIGACH MOTOCYKLOWYCH

Patrycja na motocyklu

Wśród uczniów naszej szkoły są osoby, które mogą się pochwalić mało spotykanymi i niezwykłymi sportowymi pasjami. Odnoszą sukcesy na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Dzięki ciężkiej pracy, determinacji i wytrwałości mogą poszczycić się zdobytymi medalami i pucharami. Sukces każdego sportowca na poziomie mistrzowskim to wieloletnia ciężka praca. Nikt nie staje się mistrzem z dnia na dzień. Bez ciężkiego treningu nie ma wygranej. Trzeba jeszcze kochać to co się robi i sukces gwarantowany.

Patrycja Sowa z klasy 3 TBE ma niezwykłą pasję. Startuje w wyścigach motocyklowych. Napisała kilka zdań, aby przybliżyć nam tę dyscyplinę.

Na początek opowiem trochę, co to w ogóle jest za sport? Niektórym wydaje się, że jest to jedynie jeżdżenie bez celu w kółko, odwijanie manetki gazu czy chwytanie za klamkę hamulca. Jest to dyscyplina sportu, która wymaga ogromnej precyzji, nie ma miejsca na błędy. Najmniejszy błąd może wiele kosztować. Ten sport wymaga dużej sprawności fizycznej oraz pracy umysłowej. Oprócz tego wymaga wiele nakładów czasowych jak i finansowych. Kategoria, w której aktualnie startuję jest jedną z najbardziej skomplikowanych, jeśli chodzi o technikę jazdy. Swoją przygodę z motocyklami rozpoczęłam w 2018 roku, kiedy pierwszy raz wsiadłam na tzw. „pitbike’a”, czyli mały motocykl na początek. Szło mi dosyć dobrze, więc razem z tatą zdecydowaliśmy się na przesiadkę na wyścigowy motocykl. Moim pierwszym sukcesem było zdobycie Wicemistrzostwa Słowacji w 2020. W kolejnym sezonie zaczęłam rozwijać swoje skrzydła na arenie międzynarodowej, były to moje „pierwsze kroki” na tak wysokim poziomie. Udało mi się zdobyć 2 Wicemistrzostwo Słowacji. Najbardziej owocny w sukcesy był sezon 2022, gdzie dzięki dużej determinacji i ciężkiej pracy udało mi się zdobyć
wysokie wyniki tj.

Wicemistrzostwo w Pucharze FIM Europe

Wicemistrzostwo w Międzynarodowych Mistrzostwach AlpeAdria 

Mistrzostwa Czech oraz Wicemistrzostwa Słowacji (mimo startów tylko w połowie rund)

Brałam także udział w pojedynczych zawodach tj. :

Mistrzostwa Włoch, Niemiec oraz w Pucharze Europy Kobiet.
Dalej zamierzam się rozwijać w tym sporcie i cichym celem jest wystartowanie w Mistrzostwach Świata!

Gratulujemy Patrycji i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content