Spotkanie autorskie z Gabrielą Molesztak

Klasa Ic miała przyjemność spotkać się z absolwentką naszej szkoły – pisarką Gabrielą Molesztak.

Ukończyła ona pedagogikę opiekuńczo-resocjalizacyjną w Bielsku – Białej a także Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Wadowicach. Jak sama podkreśla, od wczesnego dzieciństwa interesowała się sztuką, zwłaszcza literaturą i muzyką. Pisze opowiadania, wiersze, bajki dla dzieci oraz powieści. Do tej pory ukazały się drukiem: opowiadania „Na wieży Babel”, „I nie opuszczę Cię nawet po śmierci”, „Biała sukienka”, bajkaWigilijny czar”, wiersz „Jeden oddech urywany” oraz esej „Bo przecież nikt z nas nie może wybrać sobie epoki, w której będzie żył”. W 2016 roku nakładem wydawnictwa św. Macieja Apostoła ukazała się jej powieść „Smutek radości”.

Gabriela prowadzi także blog literacki Atramentowe Łzy. Jej znakiem rozpoznawczym jest łączenie muzyki z literaturą. Urzekające historie wykreowanych przez nią bohaterów zapadają w pamięć. Wrażliwość, subtelność a równocześnie wyrazisty styl – to tylko niektóre z jej pisarskich atutów.

Podczas spotkania Gabriela opowiedziała nam o swojej drodze, która doprowadziła ją do zrealizowania marzenia o zostaniu autorką książek. Wysłuchaliśmy również fragmentów Jej powieści. Był także czas na pytania i chwilę rozmowy z pisarką. Zachęcamy Was do przeczytania tekstów Gabrieli. Jej debiutancką powieść „Smutek radości” można wypożyczyć w naszej bibliotece. 

Agnieszka Kołek

 

 

 

Skip to content