Praktyka w Eisenach

 

Grupa sześciu uczniów klasy trzeciej Technikum nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego przebywa obecnie na praktykach zagranicznych w Niemczech.
Nasi wadowiccy budowlańcy realizują kolejny projekt w ramach programu Erasmus+. W tym roku szkolnym z możliwości wyjazdu skorzysta jeszcze 12 uczniów. Wśród nich będą technicy budownictwa i uczniowie szkoły zawodowej:  hydraulicy (monterzy sieci i instalacji sanitarnych) i wykończeniowcy (monterzy zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie).  Wszyscy są chętnie zatrudniani przez naszego niemieckiego partnera .
Do udziału w projekcie zachęca uczniów nie tylko możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego i szlifowania umiejętności językowych, lecz także wysokie kieszonkowe oraz ciekawe wycieczki. W tym roku uczniowie zwiedzili już Frankfurt nad Menem, Lipsk, Erfurt oraz Eisenach.

 Poznaliśmy nowych ludzi, zwiedziliśmy ciekawe miejsca. Ten wyjazd spełnił moje wszystkie oczekiwania  – cieszy się Patrycja z klasy trzeciej technikum.

W tym roku uczniowie na praktykach murują, tynkują, malują i wykonują roboty ziemne.
Niemieccy pracodawcy są mile zaskoczeni tym, jak świetnie radzą sobie dziewczęta.  Nic dziwnego, w drugiej klasie wszyscy nasi praktykanci  zdali na 100% kwalifikację  B.18 – wykonywanie robót murarskich i tynkarskich.
Ten rok szkolny jest  wyjątkowo pracowity. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, w skład którego wchodzi obecnie technikum budowlane, oferuje uczniom udział w licznych kursach zawodowych.

Po powrocie ruszamy na kurs koparko-ładowarki i prawa jazdy, więc ten rok  jest zakręcony –  mówi Karolina, uczestniczka  praktyki.

 Inni uczniowie będą zdobywać dodatkowe kwalifikacje na kursach prawa jazdy kat.T, operatora wózków widłowych i projektowania AutoCAD. A w czasie wakacji popularnością będą się cieszyć płatne staże zawodowe.

Zapraszamy do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach!

 

Agnieszka Jakubowska – opiekun grupy

Skip to content