TRANSPLANTACJA – masz dar uzdrawiania

1 marca 2018 roku kampania  „DRUGIE ŻYCIE. TRANSPLANTACJA – masz dar uzdrawiania”
podczas zebrania z rodzicami.  

         1 marca w CKZiU nr 2 w Wadowicach podczas ogólnoszkolnego zebrania z rodzicami, uczniowie klasy drugiej technikum Filip Giżycki i Karol Wajdzik zaprezentowali przygotowany przez siebie krótki wykład na temat transplantacji, aspektów etycznych i prawnych dotyczących przeszczepiania narządów w Polsce. Przekazali informacje dotyczące tego, kto może zostać DAWCĄ oraz czym jest OŚWIADCZENIE WOLI. Karol i Filip zwrócili również uwagę na to, że stanowisko kościoła katolickiego w sprawie przeszczepiania narządów jest zdecydowanie pozytywne i stanowi realizację solidarności i miłości bliźniego. Do potwierdzenia tego stanowiska posłużyły im słowa Jana Pawła II: „jedną z dróg pielęgnowania prawdziwej kultury życia jest dawstwo narządów, wykonywane w sposób etycznie akceptowalny, z zamiarem oferowania szansy na zdrowie, a nawet życie, chorym, którzy czasem nie mają innej nadziei”

            Podsumowując wykład uczniowie zachęcali rodziców do pobierania oświadczeń woli, ulotek informacyjnych na specjalnie przygotowanym stoisku, gdzie uczennice klasy pierwszej liceum policyjnego: Grabowska Aleksandra, Jankowicz Patrycja, Stuglik Karolina, Targosz Weronika oraz uczniowie klasy drugiej technikum: Moskała Kamil, Zwierz Łukasz, przekazywali dodatkowe informacje na temat oświadczeń woli, transplantacji.

W przygotowaniu prezentacji multimedialnej od strony technicznej czuwał uczeń klasy drugiej technikum Szymon Wawro, a autorem zdjęć była uczennica klasy pierwszej liceum policyjnego Maja Szota.

Wykładu o transplantacji wysłuchało ponad 200 osób.  Przeprowadzona kampania cieszyła się dużym zainteresowaniem rodziców, którzy po zakończeniu spotkania indywidualnie rozmawiali z wolontariuszami o zasadach wypełniania oświadczeń woli, poruszali aspekty prawne obowiązujące w Polsce a dotyczące przeszczepów.

Podczas spotkania rozdano 194 OŚWIADCZEŃ WOLI.

Młodzież z CKZIU nr 2 w Wadowicach wraz z opiekunami liczą na równie pozytywny odbiór akcji podczas następnych wykładów i imprez przeprowadzanych na terenie Wadowic.

O wydarzeniach będziemy informować na bieżąco na stronie szkolnej oraz WadowiceOnline.pl, który jest patronem medialnym akcji.

Szkolnymi koordynatorami kampanii są: Dorota Załuska-Oberpriller, Beata Bieńkowska, Marcin Niemczak.

Już teraz ZAPRASZAMY do stoiska informacyjnego podczas DNI OTWARTYCH w CKZiU nr 2, ul. Zegadłowicza 36 w dniach 18-19 marca  2018 roku.
 
Każdy z nas ma dar uzdrawiania. Razem możemy pomóc lekarzom uratować niejedno życie.

Szkolni Koordynatorzy

Czytaj pełną relację w zakładce PROJEKTY/DRUGIE ŻYCIE

 

Skip to content