Powitanie wiosny przez krwiodawców

W środę 21 marca 2018 roku miała miejsce wiosenna akcja „Oddaj Krew” , w której brali udział nasi wychowankowie. Akcja ta jest już kolejną w tym roku szkolnym AKCJĄ POBORU KRWI, z uczestnictwem uczniów CKZiU nr 2 w Wadowicach. Zgłosiło się 15 osób gotowych oddać krew, ale ostatecznie do poboru zakwalifikowano tylko 11 z nich. Pełnoletni uczniowie mieli okazję przełamać strach, stając się honorowymi dawcami , gdyż oddali pełną „porcję” krwi, czyli 450 ml.
Polski Czerwony Krzyż zachęca „Zostań krwiodawcą! W ciągu roku w Polsce koniecznie trzeba wykonać ponad milion przetoczeń. Na Twoją krew czekają tysiące chorych. Oddając krew, spełniasz humanitarną powinność –ratujesz zagrożone życie.”
Krew jest bezcennym darem, nie da się jej wytworzyć, jedyną fabryką krwi jest ludzki organizm. Może ona ocalić życie drugiego człowieka, dlatego postawa młodych ludzi, którzy decydują się na taką formę pomocy innym, jest szczególnie godna uznania. Wszystkim wychowankom serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w następnej akcji.
                                                                                   Opiekunowie szkolnego koła PCK

 

Skip to content