„Dla Oli – niech się uczy budowania powoli”

W sobotę (28.10.2017r.) byłam na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.
Dzień spędziłam w gronie znajomych. Były to moje pierwsze targi książki, dlatego byłam bardzo podekscytowana. Udało mi się porozmawiać z Agnieszką Stelmaszek autorką „Kronik Archeo”. Z miłą chęcią czekałam prawie pół godziny w kolejce do Wojciecha Cejrowskiego, z którym mam zdjęcie.

Jednym z zaproszonych gości był Eric-Emmanuel Schmitt, z którym odbyło się spotkanie. Jednak kolejka była aż tak duża, że nie udało mi się z nim spotkać.

Liczne promocje sprawiły, że ludzie kupowali książki hurtowo i wydawali ogromne pieniądze. Jednym z moich zakupów była najnowsza książka Cary Delevingne pt. „Mirror mirror” z wydawnictwa Jaguar. W książce zawarta jest historia czwórki nastolatków, członków zespołu Mirror Mirror,  między którymi jest przyjaźń, zdrada, ofiara i tajemnica. Ze względu na to, iż mój przyszły zawód to technik budownictwa, zakupiłam książkę bajkopisarza Wiesława Drabika pt. „Leoś budowniczy”, a sam autor bajki wpisał mi dedykację 🙂 .

Jestem zachwycona targami, dlatego już planuję wyjazd w przyszłym roku. Zachęcam  wszystkich do sięgnięcia w wolnej chwili po książkę oraz zapraszam na przyszłoroczne Międzynarodowe Targi Książki do Krakowa, które odbędą się w październiku.

A na razie odwiedźcie szkolną bibliotekę na Słowackiego, na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Ola Dubel uczennica klasy 4c technikum

Skip to content