Architekci widzą szansę dla nowych klas. Chcą pobudzić wyobraźnię

Trwają spotkania w sprawie utworzenia liceum o profilu architektonicznym w Wadowicach. Nauczyciele, architekci oraz uczniowie wspólnie zastanawiają się nad najlepszymi rozwiązaniami. – Naszym celem jest obudzenie wyobraźni wśród młodych – mówiła na jednym z takich spotkań Agnieszka Lewandowska, architekt. Inicjatorem rozmów jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, gdzie od września ruszają nowe specjalizacje.

Architekci zawsze w cenie

Spotkania są kreatywne. Zaproszeni goście oraz dyrektorzy i nauczyciele CKZiU nr 2 wspólnie zastanawiają się nad jak najlepszą formą działalności klas o profilu architektonicznym.

  • To jest przyszłość. Na ten zawód zawsze będzie popyt. Ludzie będą budować domy, projektować ich wnętrza – mówił na jednym z takich spotkań Jerzy Kotas, dyrektor placówki. – Dlatego zależy nam na tym, aby dać naszym uczniom to, co jest najlepsze. W tym także bardzo dobrze przygotowanie na studia w zakresie architektury – dodawał.

Nowa oferta w powiecie

Architekci, którzy są związani z naszym regionem, bardzo żywo zareagowali na zaproszenie. Chętnie zaangażowali się w działania na rzecz utworzenia klas o nowej specjalizacji. Krzysztof Faber zaś uczestniczył aktywnie w dniach otwartych, które odbyły się w siedzibie CKZiU nr 2. Wszyscy zgodnie twierdzą, że powstanie klas architektonicznych, to jedna z najlepszych decyzji związanych z edukacją w powiecie.

  • Są bardzo potrzebne. W naszym regionie nie ma takiego profilu, a przecież nie brakuje młodzieży utalentowanej, która myśli o studiach w tym kierunku – mówili. Być może dlatego objęli swoim patronatem klasy, które mają powstać. A być może dlatego, że wiedzą jak wielki potencjał tkwi w młodych osobach, pełnych pasji i energii do działania.
  • Należy obudzić ich wyobraźnię. To jest nasz główny cel – podkreślała Agnieszka Lewandowska, właścicielka biura architektonicznego.

Spotkanie w budowlance

Kolejne spotkanie odbędzie się 25 kwietnia w siedzibie dawnej „Budowlanki” przy ulicy Słowackiego 4. Mile widziani będą uczniowie klas ósmych oraz trzecich gimnazjów, którzy są zainteresowani podjęciem nauki w tym zakresie. Czekać na nich będą ich, być może, przyszli patroni, oraz nauczyciele, którzy są gotowi na kreatywne rozmowy, wskazówki, a przede wszystkim pytania.

– Będą mogli zapoznać się także z programem nauczania oraz dodatkowymi atutami klasy.

Zapraszamy wszystkich zdecydowanych oraz tych, którzy się dopiero zastanawiają nad podjęciem nauki – zaprasza Dorota Szemik, wicedyrektor placówki.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00.

Wszystko wskazuje na to, że klasy powstaną. I są skazane na sukces. Głównie dlatego, że w ich organizację zaangażowali się ludzie, którzy znają swój zawód i dobrze wiedzą, jakie czynniki są ważne, aby odnieść sukces. Najlepsi architekci w regionie oraz nauczyciele otwarci na wskazówki są gwarancją dobrych klas.

Katarzyna Górna – Oremus

Skip to content