MŁODZI KIEROWCY W CZOŁÓWCE

 W dniu 29 kwietnia 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych przeprowadzonego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Turniej odbył się w ZSCKU w Radoczy.

Uczestnicy w pierwszej części turnieju rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego i historii polskiej motoryzacji, następnie wykazywali się praktycznymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy, a zakończyli zmagania jazdą samochodem na torze sprawnościowym (test Stewarda).

Nasza drużyna w składzie:

Kacper Kałuża        – uczeń klasy 1TS

Arkadiusz Garlacz  – uczeń klasy 1 TS

Mateusz Kolasa      – uczeń klasy 3 TS

pod opieką nauczyciela mgr inż. Marka Dudy wykazała się dużą znajomością wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa ruchu drogowego i wywalczyła II miejsce w turnieju przywożąc puchar wręczony przez Starostę Powiatu wadowickiego.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że dwóch uczniów klasy 1 Technikum pojazdów samochodowych biorących udział w turnieju z racji wieku nie ma jeszcze prawa jazdy, a wykazało się tak dużą wiedzą związaną z motoryzacją.

Skip to content