Wadowice – miasto, w którym wykluwają się młode i ambitne liderki

Program “Jestem Liderką” stanowi inicjatywę organizowaną przez polski oddział międzynarodowej organizacji Vital Voices. Dotychczas zgromadził ponad 100 uczestniczek oraz mnóstwo mentorek i mentorów z całej Polski. Projekt jest skierowany do młodych dziewcząt w wieku od 16-19 lat, które reprezentują swoje szkoły, aktywnie angażują się w swoich społecznościach, wykazują umiejętności przywódcze i pragną rozwijać je pod opieką doświadczonych mentorek i mentorów z obszarów dyplomacji, biznesu, kultury i nauki. Wśród nich znalazła się uczennica 5 klasy technikum informatycznego CKZiU nr 2 w Wadowicach – Ania Dyrcz.

Finalistki ogólnopolskiego konkursu miały okazję spędzić czas w Warszawie, biorąc udział w szkoleniach z zakresu przywództwa, autoprezentacji i komunikacji, a także projektowania kariery i rozwoju swoich mocnych stron. To też niepowtarzalna szansa na odbycie stażu w uznanych polskich firmach i instytucjach. Co więcej, program „Jestem Liderką” obejmuje indywidualny trening rozwojowo-mentoringowy.

Jak dokładnie wyglądał ten intensywny czas?

Dnia 11 września rozpoczęła się Gala Inauguracyjna 6. edycji programu „Jestem Liderką” w Pałacu na Wyspie w warszawskich Łazienkach Królewskich. Wydarzenie zgromadziło wielu przedstawicieli świata biznesu, dyplomacji, kultury i nauki. Uczestnicy mogli wysłuchać kilku inspirujących wystąpień – na scenie przemówili m.in. Anna Clunes – Ambasador Wielkiej Brytanii, Daniel Lawton – Zastępca Ambasadora USA, Marianna Otmianowska – p.o. Dyrektorki Muzeum Łazienki Królewskie, a także przedstawicielki partnerów strategicznych programu: Dorota Strojkowska (Santander), Izabela Karolczyk-Szafrańska (InPost), Izabela Chauffour (BNP Paribas), Halina Frańczak (Fundacja Deloitte) oraz Joanna Erdman (Fundacja Polska Bezgotówkowa).

Każda z Liderek również miała przygotować własne wystąpienie, w którym przed ową publicznością opowiedziała o sobie i swojej szkole, a także pasjach i wykonywanych aktywnościach. Nasza Ania w sposób elokwentny opowiadała o Wadowicach, szkole tj. Centrum Kształcenia Zawodowego I ustawicznego nr 2 oraz o swoich pasjach, jakim są informatyka, projektowanie gier, programowanie.

Kolejne dni były równie intensywne! Wtorek Ania zaczęła od motywacyjnego spotkania w siedzibie BNP Paribas Bank Polska z Izabelą Tworzydło i Izabelą Chauffour. Następnie wraz z pozostałymi finalistkami, miała okazję odwiedzić Ambasadę Szwajcarii, gdzie Ambasador Fabrice Filliez podzielił się swoją historią i doświadczeniami z pracy dyplomaty. Ponadto brała udział w badaniu FRIS, przeprowadzonym przez Nadię Kirov oraz Iwonę Bobrowska-Brudny.

W środę pierwszą lokalizacją był Pałac Kultury i Nauki, gdzie w centralnym punkcie Warszawy dziewczyny uczestniczyły w warsztatach i licznych spotkaniach z kobietami biznesu i Grupą Pracuj. Na sam koniec finalistki czekała inspirująca prezentacja o nowych technologiach i przywództwie przyszłości w siedzibie Deloitte Polska.

To nie wszystko! W czwarty dzień finału Ania miała okazję sprawdzić się w mediowych ćwiczeniach i spotkać kilka osób z tej branży! Od rana dziewczyny zwiedzały studio Dzień Dobry TVN! Oprócz mnóstwa ciekawostek o pracy i produkcji programu udało im się nawet wejść na wizję i uczestniczyć w relacji o książkach! Po zmianie lokalizacji na siedzibę TVN przy ul. Wiertniczej odbyło się spotkanie z Agnieszką Maciejewską, Lidią Kazen oraz Aleksandrą Przeździecką, podczas którego Ania dowiedziała się więcej na temat pracy w mediach. Potem przyszedł czas na rozmowę z Anitą Werner oraz spotkanie z Małgorzatą Rozenek-Majdan. Oprócz tego, Ania wzięła udział w warsztatach pracy z kamerą, prompterem i na wizji, a także nagrywania z green screenem. Po tym intensywnym czasie, dziewczyny w siedzibie Deloitte spotykały się z Małgorzatą Kożuchowską.

Natomiast w piątek finalistki zostały zaproszone na „afternoon tea” z Ambasador Brytyjską Anną Clunes oraz Jennifer MacNaughtan – Deputy Head of Mission. W sobotę czas głównie upłynął przy planowaniu projektów społecznych oraz pracy z #fundacjadeloitte. Wieczorem dziewczyny odwiedziły Flow Art House. Ostatecznie w niedzielę do hotelu InterContinental Warsaw, gdzie przebywały zdolne Liderki, przyjechała ekipa Dior i wykonała biznesowe make’up. Na koniec została przeprowadzona profesjonalna sesja zdjęciowa z Olgą Rainka.

To tylko niewielka część tego, co wydarzyło się w ciągu tygodnia. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnych stronach i mediach społecznościowych Vital Voices.

Jednakże to nie koniec – przez pół roku na Anię czeka mentoring, warsztaty i realizacja projektów społecznych!

 

Jak to właściwie się zaczęło?

O zakwalifikowaniu się do programu decyduje wynik zadania konkursowego, które polega na przygotowaniu krótkiego eseju pod tytułem: „Wyobraź sobie, że jesteś liderką. Jak widzisz siebie w roli przyszłej liderki – Twoja wizja działania, współpracy z ludźmi i zmieniania świata na lepszy” oraz odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu, który jest niezbędnym załącznikiem do pracy pisemnej. Prace oceniane są w czterech kategoriach konkursowych: Polityka i Działalność Społeczna, Biznes, Nowe Technologie, Kultura i Media.” – informacje ze strony Vital Voices.

Ponadto uczestniczki musiały zmierzyć się z dodatkowymi zadaniami, a także rozmową kwalifikacyjną. To wszystko pozwoliło wyłonić 21 zdolnych dziewczyn – w tym naszą uczennicę, które zostały zaproszone do 6. edycji programu „Jestem Liderką”.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Skip to content