Udział klasy 3 LA w programie „Kształtowanie przestrzeni”

architekt i uczniowie

20 grudnia chętni uczniowie z klasy 3LA uczestniczyli  w zajęciach programu „Kształtowanie Przestrzeni”.

Było to już drugie spotkanie  w cyklu A  programu,  zatytułowanego – „ Ja i przestrzeń”. W ramach cyklu realizowane są tematy:

Klasyfikacja i rola przestrzeni
Dom – schronienia i ich wykorzystanie
Miary i rysunki techniczne
Konstrukcje i materiały budowlane
Kolor w architekturze

Zajęcia realizowane są w formie dyskusji, warsztatów i ćwiczeń i  mają na celu uświadomienie młodzieży ich wpływu na przestrzeń, w której na co dzień funkcjonują.

Program jest prowadzony przez  Izbę Architektów RP wraz z Fundacją Promocji Architektury SARP. Oparty jest o współpracę szkoły  z architektami. Poprzez  spotkania osób zajmujących się profesjonalnie przestrzenią, z nauczycielami  oraz młodzieżą,  tworzona jest  platforma wymiany uwag, doświadczeń
i miejsce rozwijających dyskusji.

W realizację programu w naszej szkole zaangażował się  Krzysztof Faber – właściciel i główny projektant  pracowni –„FAAR architekci”; architekt z wieloletnimi doświadczeniem zawodowym, które zdobywał w kraju i za granicą. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz w Birmingham Institute od Art and Design (BIAD) na Brimingham City University w Wielkiej Brytanii. Na tej samej uczelni uzyskał również tytuł Master of Architecture.

Pan Krzysztof Faber  jest edukatorem  Programu  Kształtowanie Przestrzeni  w ramach Izby Architektów  RP. Jesteśmy wdzięczni Panu Krzysztofowi, że znalazł czas, by dzielić się z młodzieżą wiedzą i rozwijać ich wrażliwość na architekturę.

Projekt realizowany będzie przez kolejne dwa semestry i zakończy się dla uczestniczących w nim uczniów otrzymaniem certyfikatów.

architekt i uczniowiearchitekt i uczniowie

Skip to content