SPOTKANIE MATURZYSTÓW Z KLAS O PROFILU POLICYJNYM W KPP WADOWICE

We wtorek 19 marca 2024 roku uczennice i uczniowie klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach wzięli i udział w ciekawym spotkaniu w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach.

Gościem spotkania był funkcjonariusz Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie podkom. Michał Dębiński. Jest to absolwent LO o profilu policyjnym naszej szkoły. Sytuacja ta sprawiła, że podkom. Dębiński mając doświadczenie zarówno ucznia naszej szkoły, jak i policjanta z kilkunastoletnim doświadczeniem mógł w sposób wiarygodny i rzetelny przedstawić zarówno drogę rekrutacji jak i kulisy służby w Policji. Dodatkowe, psychologiczne wykształcenie (które zdobył równolegle ze służbą w Policji) pozwoliło naszemu gościowi przekazać ważne informacje na temat znaczenia odporności psychicznej, niezbędnej w trudnej, policyjnej służbie.

Oprócz w/w głównych tematów spotkania, funkcjonariusze Wydziału Prewencji KPP Wadowice przybliżyli maturzystom problematykę handlu ludźmi. Funkcjonariusze wyjaśnili młodzieży czym jest handel ludźmi i jakie przyjmuje formy.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając pytania dotyczące omawianych tematów. Spotkanie to z pewnością zapadnie w ich pamięci, a być może pomoże w wyborze życiowej drogi, która będzie związana ze służbą w formacjach mundurowych.

Andrzej Cholewa

Skip to content