Od jaskiniowców po Dartha Vadera… czyli podróż poprzez epoki z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Nie zastanawialiście się kiedyś jak uczono w epoce kamienia łupanego? A może jak wyglądała szkoła za czasów Mickiewicza? Klasa 2 LA pod czujnym okiem mgr Magdaleny Migdałek-Rajdy przygotowała apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej i zabrała całą społeczność szkolną w podróż poprzez epoki.

Apel odbył się na ul. Słowackiego dnia 13.10.2023 o godz. 9:30 i każdy uczeń z klasy 2LA miał jakieś zadanie do wykonania w zależności od swoich predyspozycji.

Uczestnicy apelu zostali powitani przez narratora, a następnie naszym oczom ukazywały się kolejno sceny lekcji z różnych epok. Jako pierwsi wyszli na scenę jaskiniowcy, później zobaczyliśmy Egipcjan, po nich nadszedł czas na średniowiecze. W kolejnej scenie romantyzmu można było zobaczyć Mickiewicza ze Słowackim na lekcji języka polskiego. Na sam koniec wybiegliśmy w daleką przyszłość  i naszym oczom ukazał się Darth Vader, który miał nikczemny plan pokonania wszystkich nauczycieli.

Całość była okraszona humorem oraz pięknymi dźwiękami skrzypiec, a dialogi aktorskie miały w sobie dużą dozę podtekstu.

Po tej lekcji historii nadszedł czas na życzenia, a całej społeczności szkolnej zadedykowaliśmy piosenkę, którą zaśpiewała Patrycja Listwan wraz z akompaniamentem skrzypiec (Matylda Sobieszczyk).

/Magdalena Migdałek-Rajda/

Skip to content