Marzec – miesiącem języków obcych w Gorzeniu

W tym miesiącu języki angielski i niemiecki były w centrum uwagi. Uczniowie z różnych klas, na różnych poziomach, zmierzyli się w konkursach językowych. 14 marca uczniowie wzięli udział w szkolnych rozgrywkach konkursu „Kahoot z Tischnerem”, organizowanym przez CKZiU nr 1 w Wadowicach. Temat przewodni VI edycji „Food” stanowił niezwykłą inspirację do eksploracji różnorodności kulturowych tradycji kulinarnej. Uczniowie musieli się wykazać nie tylko znajomością struktur językowych i gramatycznych, ale również wiedzą kulturową krajów anglojęzycznych. Tutaj liczył się też czas – konfrontacja z pytaniami konkursowymi stymulowała ich kreatywność oraz umiejętność szybkiego myślenia w języku angielskim.

Do drugiego etapu, który odbył się 25.03 w CKZiU nr 1 w Wadowicach zakwalifikowało się trzech najlepszych uczniów. Uczeń klasy 3 TS, Dawid Zaremba, zdobył wyróżnienie.

Tydzień później, przez dwa dni (19-20 marca), odbył się „Kangur językowy”: 19 marca z języka angielskiego i 20 marca z języka niemieckiego. W konkursie wzięło udział ponad 70 uczestników. Nasi uczniowie mieli okazję wykorzystać komputery i smartfony podczas konkursów, co dodatkowo zwiększyło atrakcyjność wydarzenia.

Co sprawiło, że marzec był tak wyjątkowym miesiącem? Odpowiedź jest prosta – innowacyjne podejście do nauki języków obcych, które łączyło tradycyjne metody z nowoczesnymi narzędziami cyfrowymi. Wierzymy, że technologia i nauka języków to najlepsze połączenie, które angażuje naszą młodzież. Widzimy, że właśnie taka metoda przemawia do nich najbardziej, sprawiając, że nauka staje się fajną przygodą.

 

Skip to content