Gorzeń przejmuje CD Projekt Red!

zdjęcie grupowe uczestników

Gry komputerowe są stale rozwijającym się sektorem branży IT. Z każdą chwilą nabierają znaczenia i znajdują coraz to nowsze zastosowania. Na rynku pojawiają się różnorodne tytuły o oryginalnej tematyce, co niezmiennie przyciąga miliony graczy. Niemniej jednak, jak dokładnie wygląda proces ich tworzenia? Od momentu powstania konceptu i przekształcenia go w scenariusz fabularny, aż do jego implementacji i wydania?

Studio CD Projekt Red – światowy gigant, a zarazem twórca kultowych i wielokrotnie nagradzanych gier sagi „Wiedźmin” oraz „Cyberpunk 2077” tymi i wieloma innymi, równie fascynującymi zadaniami zajmuje się na co dzień. To właśnie u ich boku Ania Dyrcz, – uczennica czwartej klasy technikum informatycznego pozna wszystkie tajemnice branży gamdev’u!

Dnia 28 stycznia odbyła się uroczysta inauguracja wraz z wykładami i warsztatami w siedzibie CD PROJEKT RED, która rozpoczęła niezwykłą przygodę, czyli roczny program stypendialno-mentoringowy “Dziewczyny w grze!”. W gronie wspaniałych dziewczyn, pasjonujących się nie tylko gamingiem, ale także twórczych i spragnionych wiedzy znalazła się również uczennica naszej szkoły!

Ania została laureatką II edycji programu „Dziewczyny w grze!” realizowanego przez Pespektywy Women in Tech i CD Projekt Red. W jego ramach ma szansę na zdobycie cennego doświadczenia i odpowiednich kompetencji, a także wsparcia merytorycznego od najlepszych specjalistów z branży gamedevu. Oprócz rocznego stypendium laureatki wezmą udział w cyklu szkoleń oraz będą doskonalić swoje umiejętności artystyczne, technologiczne i programistyczne pod okiem najlepszych ekspertek i ekspertów w branży. Należy również wspomnieć o realizacji ciekawych projektów i uczestniczenia
w niezwykłych eventach związanych z gamedevem!

Foto by Jacek Kamiński

Skip to content