Akcja „Opatrunek na Ratunek”

Szkolny Wolontariat organizuje po raz kolejny zbiórkę opatrunków pod hasłem „Opatrunek na Ratunek” w ramach współpracy z Fundacją Redemptoris Missio. 

Zbieramy wszelkiego rodzaju gazy, bandaże, plastry, rękawiczki jednorazowe, strzykawki i igły (uwaga: nie zbieramy wody utlenionej).

Misjonarze w Afryce borykają się z brakiem podstawowych środków pierwszej pomocy. Dzięki środkom pochodzącym z tej akcji, znacznie poprawi się jakość opieki lekarskiej świadczonej przez misyjne szpitale i przychodnie. W afrykańskich warunkach łatwo nabawić się zadrapań i skaleczeń, które mogą przerodzić się w groźne dla zdrowia zakażenia. Nikogo nie dziwi tam widok dziecka idącego do szkoły z maczetą. Dzieci karczują w szkole roślinność wokół budynków, aby nie chroniły się w nich węże. Afrykańskie mamy gotują posiłki na ognisku i pozostawione bez opieki dzieci bardzo często ulegają poparzeniom. Aby pomóc w takich sytuacjach, potrzebne są środki opatrunkowe. Liczy się każdy bandaż. Szkolny Wolontariat liczy na spontaniczny odruch solidarności i pomocy dla wszystkich potrzebujących w Afryce.

Skip to content