Akcja „Kredkobranie”

Szkolne Koło Wolontariatu po raz kolejny zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Kredkobranie”.

Jest to akcja polegająca na zbiórce przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych. Zbiórkę rozpoczynamy od dziś, materiały zbieramy do 30 września, składujemy w specjalnie oznaczonych pojemnikach na terenie obu placówek.

Celem Kredkobrania jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary m.in. kredki, farby, zeszyty, bloki, piórniki, plecaki, pisaki, plastelinę, przybory piśmiennicze, artykuły plastyczne itd. trafią na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież.

Tegorocznej akcji towarzyszy hasło „Zamieńmy marzenia na pejzaże”, organizatorzy chcą w ten sposób pokazać, że prostym gestem solidarności można zmienić komuś jego najbliższe otoczenie, zmienić jego perspektywę patrzenia, a co najważniejsze spełnić czasami najprostsze marzenia.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji! Więcej informacji u opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu (koordynator :/w zastępstwie mgr Beaty Bieńkowskiej) mgr Sylwia Jamróz,

członkowie: mgr Katarzyna Sosnowska, mgr Marlena Teluk,mgr Julia Karcz).

Przypominamy, ze każdorazowy udział w akcji szkolnego wolontariatu zasługuje na WPIS UWAGI POZYTYWNEJ (należy zgłosić wychowawcy lub jednemu z opiekunów koła).

Sylwia Jamróz

Skip to content