ŚWIĘTO SPORTU SZKOLNEGO

zdjęcie grupowe

6 czerwca, o godzinie 8.30 masy pozytywnej energii wypełniły boisko szkolne „Gorzenia”- to właśnie o tej godzinie rozpoczął się Szkolny Dzień Sportu, którego głównym celem było zachęcenie młodzieży do aktywności ruchowej, integracja społeczności szkolnej, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacenie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.

Uroczystego otwarcia zmagań sportowych i rozpoczęcia Święta Sportu Szkolnego dokonał Dyrektor Jacek Zarzycki. 

Uczniowie wspierani przez nauczycieli wychowania fizycznego stanęli do rywalizacji w następujących konkurencjach: piłka siatkowa, piłka nożna, triobasket, badminton.

Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja uczniowska.

Podczas rozgrywek panowała niezwykła atmosfera, a wszyscy uczestnicy  z dużym zaangażowaniem włączyli się do imprezy. Pomimo, że zawody sportowe wspierają „ducha rywalizacji”, nasi uczniowie skoncentrowali się przede wszystkim na współpracy, integracji i dobrej zabawie 🙂

Ponad pięciogodzinne zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń ruchowych, sporą dawkę sportowej adrenaliny, pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień roku szkolnego, który zapewne nie upłynął pod znakiem nudy i wyłoniły najlepszych zawodników i najlepsze drużyny w tym roku szkolnym.

Zawody pokazały, że potencjał sportowy wśród naszych uczniów jest duży, a klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

 PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW

1 miejsce kl.2TB

2 miejsce kl.3TE

3 miejsce kl.2LP

 PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT

1 miejsce 1LA

2 miejsce 3LP

3 miejsce  2LA

 

 TRIOBASKET

1 miejsce kl.1TE

2 miejsce kl.2Ti

3 miejsce kl.1TLK

 

BADMINTON

1 miejsce MATEUSZ ADAMCZYK

2 miejsce JAN SZAFRAN

3 miejsce MIŁOSZ ZEMŁA

 

Każdy zawodnik zwycięskiej drużyny otrzymał jednorazową wejściówkę, bez ograniczenia czasowego, do siłowni i klubu fitness Xtreme Fitness Wadowice.

 

Serdecznie gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale także wszystkim uczestnikom!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w Galerii.

 

 

 

Skip to content