Podcastuj swoją klasę!

Słuchacie czasami podcastów? Macie swoje ulubione audycje, które możecie polecić innym? Internetowe audycje dźwiękowe to niewątpliwie bardzo ciekawy i popularny ostatnio sposób spędzania wolnego czasu. Podcasty możemy słuchać w trakcie wykonywania innych zadań, co sprawia, że stają się one nieodzownym elementem życia wielu osób.

Nasza szkoła przystąpiła do niezwykle interesującego projektu Erasmus+ „Podcastuj swoją klasę!” Jako jedyna szkoła w Polsce będziemy współpracować z przedstawicielami szkół z Grecji i Portugalii a także z włoską firmą specjalizującą się w innowacyjnych strategiach dla szkolnictwa. Wsparciem dla nas będzie również duńska firma zajmująca się profesjonalnym tworzeniem podcastów oraz Centrum Edukacyjne EST z Wadowic.

12.03.2024 roku w CKZiU nr 2 w Wadowicach odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu. Gościliśmy przedstawicieli partnerskich państw. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchać prezentacji na temat naszej szkoły, której dokonał pan dyrektor Jacek Zarzycki. Obejrzeli również warsztaty szkolne i przyjrzeli się zajęciom prowadzonym przez naszych instruktorów. Każdy z partnerów zaprezentował następnie swoją szkołę oraz firmę.

Głównym celem projektu „Podcastuj swoją klasę!” jest nawiązanie współpracy na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk. Będziemy realizować różne zadania, które nauczą nauczycieli oraz uczniów przygotowywać, nagrywać i promować podcasty o tematyce edukacyjnej. Jesteśmy podekscytowani rozpoczynającą się przygodą i wierzymy, że przed nami kreatywny czas, który zaowocuje stworzeniem naszych szkolnych podcastów.

Agnieszka Kołek

Skip to content