Młodzi kierowcy z Gorzenia ponownie najlepsi

W dniu 9 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadpodstawowych przeprowadzonego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Turniej odbył się w ZSCKU w Radoczy.

Uczestnicy w pierwszej części turnieju rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego i zasad jazdy na skrzyżowaniach, następnie wykazywali się praktycznymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy, a zakończyli zmagania jazdą samochodem na torze sprawnościowym (test Stewarda).

CKZiU nr 2 w Wadowicach reprezentował zespół złożony z uczniów klasy piątej technikum pojazdów samochodowych.

Nasz zespół w składzie:

  • Bernard Bogacki
  • Bartosz Cinal
  • Jakub Trąbka

zwyciężył w rywalizacji turniejowej pokonując zespoły z innych szkół i uzyskał prawo do reprezentowania Powiatu wadowickiego w Turnieju Wojewódzkim. 

Zespół pod opieką nauczyciela mgr inż. Marka Dudy wykazał się dużą znajomością wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz umiejętnościami bezbłędnego przejazdu toru sprawnościowego w teście Stewarda. Zwycięzcy uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami i nagrodami wręczonymi przez organizatorów turnieju.

Skip to content