Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Praca, którą wykonuje się bezinteresownie, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie, z inicjatywy ONZ, obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym.

W CKZiU nr 2 również dołączyło się do obchodów tego święta. Z tej okazji opiekunowie szkolnego koła wolontariatu zorganizowali Szkolny Konkurs na najlepszy plakat, promujący ideę wolontariatu. Pierwsze miejsce zdobył Oskar Sienkiewicz (I TIA),  drugie miejsce zajęła Patrycja Jankowicz (II LP),  a trzecie – Agnieszka Rokowska (II LP).

Wszystkim naszym Wolontariuszom składamy podziękowania za swoją szlachetną działalność. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, szczęścia i radości w życiu, w którym tak chętnie dzielicie się z innymi dobrem. Niech wolontariat nadal będzie źródłem Waszej wewnętrznej satysfakcji, a wdzięczność i uśmiech tych, którym poświęcacie swój czas, niech motywuje Was do dalszego działania.

Szkolny Wolontariat

Zapraszamy do obejrzenia filmiku promującego ideę wolontariatu:

 

Skip to content