MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

uczennica wrzuca zakrętki do pojemnika

W grudniu, w tym roku już po raz 35, obchodzono Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Wolontariusze to ludzie, którzy poświęcają swój wolny czas, wspierają dobrym słowem i współtworzą wiele akcji. Przekazują ogrom dobroci zarówno ludziom, jak i całemu otoczeniu. To święto wszystkich osób, które bezinteresownie angażują się na rzecz pomocy innym.

Nasza szkoła jest dumna ze swoich WOLONTARIUSZY! Dziękujemy Wam bardzo za Wasze zaangażowanie 🥰 😘.

Przypominamy- w roku szkolnym 2021/2022- organizujemy całoroczne zbiórki:
– zakrętek,
– zużytych baterii,
– kluczy (oddając stare i niepotrzebne klucze możemy wesprzeć klinikę „Budzik” oraz Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” Pozbierajcie niepotrzebne klucze zalegające w Waszych szufladach, w biurkach, pudełkach, piwnicach).

W ramach udziału w akcji „Szkoło Pomóż i Ty”. Wolontariusze rozprowadzają pomoce naukowe w postaci autorskich cegiełek. Po jednej stronie wzory matematyczne, chemiczne, pisownia wyrazów, czy ważne historyczne daty, a po drugiej kolorowa grafika, która zauroczy każdego:-). Na te chwilę zebraliśmy i przekazaliśmy fundacji kwotę 1.000 zł.
Więcej informacji o akcji w linku poniżej.
https://pomozity.org/akcja-szkolo-pomoz-i-ty/

Jeśli macie w domu powyższe, niepotrzebne rzeczy, to nie wyrzucajcie!!! Przynieście do szkoły po przerwie świątecznej, a my przekażemy odpowiednim osobom i instytucjom. Nie bądźmy obojętni, pomagajmy jak tylko się da!

Zdrowych i spokojnych Świat Bożego Narodzenia, wypełnionych miłością i życzliwością
życzą opiekunowie szkolnego Koła Wolontariatu .
wolontariusze podczas kiermaszu stroików świątecznych

Skip to content