Krakowski Salon Maturzystów Perspektywy 2023

W deszczowy wtorek 19 września klasy maturalne liceum policyjnego odwiedziły Krakowski Salon Maturzystów. Imprezę organizowaną corocznie przez „Perspektywy” we współpracy z CKE oraz OKE i uczelniami wyższymi. Salon Maturzysty gości w największych miastach w Polsce, również w Krakowie. Tutaj jego gospodarzem co roku jest Uniwersytet Jagielloński udostępniający na ten cel Auditorium Maximum.

Nasi uczniowie brali udział w prelekcjach prowadzonych przez przedstawicieli krakowskiej OKE, dotyczących tegorocznej konstrukcji i typów zadań na egzaminach maturalnych 2024 z matematyki, języka polskiego, języków obcych oraz wiedzy o społeczeństwie. Dowiedzieli się na co należy zwrócić szczególną uwagę, gdzie padały najliczniejsze błędy i było najwięcej odrzucanych odwołań od wyników ubiegłorocznych matur. Odwiedzili także stoiska uczelni z całego kraju,  w tym oczywiście uczelni krakowskich.

Opiekę nad klasami sprawowali wychowawcy p. Przemysław Cieślik i p. Noemi Oleksy oraz nauczyciele p. Anna Mrajca i p. Anna Widlarz.

/N.Oleksy/

Skip to content