„Zajechały wozy do Gorzenia”

     Popularny Mechanik wzbogacił się o nie byle jaki sprzęt. 14 sierpnia zostały dostarczone do CKZiU nr 2 trzy pachnące nowością samochody marki Peugeot 301, zakupione w ramach projektu „Wadowickie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego”.

„Projekty, których głównym beneficjentem jest Starostwo Powiatowe w Wadowicach, otwierają nowe możliwości, powodując, że nasze szkoły stają się wzorcowymi przykładami tego, jak powinny być wyposażone placówki. Rekordowe dofinansowanie w wysokości prawie 15 milionów złotych to nie tylko pieniądze, ale jak również widzimy, właściwe ich wykorzystanie i zagospodarowanie, czego dowodem są zakupy dla poszczególnych Centrów” – zwraca uwagę Starosta Wadowicki mgr Bartosz Kaliński.

Kilka tygodni temu dostarczono do szkoły zestawy komputerowe, tablice multimedialne, projektory, laptopy, drukarkę 3D.

„Nasze Centrum jest prawdopodobnie jednym z najlepszych, czego przykładem są świetne wyniki egzaminów oraz wysokie lokaty w konkursach. Właśnie dostarczono do nas, warte dziesiątki tysięcy złotych, kolejne środki dydaktyczne (trzy kompletne stanowiska wyposażone w montażownice, wyważarki kół, stację obsługi klimatyzacji, myjkę warsztatową, generator ozonu, tester – stół probierczy – alternatorów i rozruszników), na których będą uczyć się i pracować młodzi ludzie. Pamiętamy także o elektrykach i elektronikach. Również dla nich zostaną doposażone pracownie w nowoczesne stanowiska” – zapewnia dr inż. Marcin Matyjasik – wicedyrektor CKZiU nr 2.

Warto wspomnieć, że samochody nie będą zarejestrowane i mają być wykorzystywane jedynie jako pomoc dydaktyczna dla uczniów. Posłużą podczas egzaminów zawodowych z kwalifikacji MG.12 (Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych) oraz MG.18 (Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych) dla takich zawodów jak elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik oraz technik pojazdów samochodowych.

„Od teraz nasi uczniowie podczas każdych zajęć będą mogli dokonywać symulowanych napraw, diagnostyki, nauki na nowoczesnych samochodach. Tego typu pojazdy trafią do warsztatów czy serwisów dopiero po kilku latach eksploatacji, zatem nasi absolwenci będą już wówczas świetnie przygotowani do rzetelnej i fachowej ich naprawy” – podkreśla Kierownik Warsztatów Szkolnych – mgr inż. Zbigniew Zając.

Nie ulega wątpliwości, że CKZiU nr 2 coraz bardziej wyróżnia się swoją ofertą i wyposażeniem na tle innych szkół w okolicy. Teraz każdy przyszły mechanik pojazdów samochodowych będzie uczył się na prawdziwych, pełnowartościowych samochodach, a nie na modelach, które raczej w przyszłości nie trafią do ich warsztatów, bo już niewiele takich porusza się po drogach.

„Składam gratulacje wszystkim, którzy wybrali CKZiU nr  2 w Wadowicach jako swoją szkołę ponadgimnazjalną. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że dokonał trafnego wyboru. Już dzisiaj zapraszamy (w nasze coraz bogatsze progi) uczniów, którzy w 2019 r. będą rekrutować się do szkół. Nasza szkoła daje możliwości rozwoju i perspektywy na przyszłość.” – dodaje mgr Jacek Zarzycki – wicedyrektor CKZiU nr 2.

Wygląda na to, że Mechanik nadal się rozkręca i to w bardzo dobrym kierunku. A to jeszcze nie koniec…

Skip to content