XXI Turniej o Najsprawniejszego Ucznia Szkół Ponadgimnazjalnych

23 listopada w hali sportowej w Andrychowie odbył się XXI Turniej o Najsprawniejszego Ucznia Szkół Ponadgimnazjalnych. To zawody gimnastyczne, wymyślone kiedyś przez profesora Andrzeja Nowakowskiego.

W zawodach wzięło udział sześć reprezentacji szkolnych z powiatu wadowickiego. Każda szkoła wystawiła czteroosobowy zespół składający się z dwóch dziewczyn i dwóch chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Sławomir Zachura z klasy III Ti, Michał Franik z klasy II TiE, Patrycja Kachnic i Maja Szota – obie z klasy I LP.

Podczas imprezy honory gospodarza pełnił ZS nr 2 w Andrychowie i pani dyrektor tejże szkoły – Pani Grażyna Gwoździewicz.

Rywalizowano w trzech konkurencjach sprawdzających sprawność fizyczną uczniów takich jak: bieg po kopercie, bieg wahadłowy oraz gimnastyczny tor przeszkód.

W turnieju zespołowo najlepsi okazali się uczniowie drużyny gospodarzy, natomiast zaszczytny tytuł Najsprawniejszego Ucznia uzyskał reprezentant naszej szkoły – Sławomir Zachura. Wysokie – II miejsce, w rywalizacji dziewcząt zdobyła Maja Szota. Serdecznie Gratulujemy.

Skip to content