XIX Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki.

   W dniach 14 – 19 maja br. Akademia Techniczno – Humanistyczna w Bielsku Białej po raz dziewiętnasty organizuje Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki. Wydarzenie, które już na stałe zagościło w kalendarzu imprez kulturalnych Bielska-Białej cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół średnich, ale i nie tylko.
Przykładem poprzednich lat również i w tegorocznej edycji pojawili się młodzi ludzie, którzy rozwijają swoje zainteresowania i zawsze są otwarci na poznawanie nowych, ciekawych rzeczy. Mowa tu oczywiście o uczniach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, czyli popularnego Mechanika. Klasy: 1. Liceum policyjnego oraz 2. Technikum elektronicznego wraz z opiekunami 16 maja, czyli dokładnie w połowie imprezy, uczestniczyły w szeregu wykładów i zajęć praktycznych, jak również w pokazach i laboratoriach. Uczestniczyli w zajęciach takich jak „Matematyczne aspekty szyfrowania”, „Pneumatyka siłowa w przemyśle”, „Techniki manipulacji”, „ Cyberzagrożenia”, „ Elektryczność wokół nas”, „Praca pielęgniarki od kuchni”, „Odlewanie w formach piaskowych”, „Wahadło Foucaulta” . Oferta festiwalu jest o wiele bogatsza, ale z powodu ograniczeń czasowych nie sposób było wszystkiego doświadczyć.
Od wielu lat współpracujemy z Akademią Techniczno – Humanistyczną w Bielsku Białej. Korzystając z życzliwości Władz Uczelnianych, przyjeżdżamy corocznie na Dni Otwarte, Festiwal Nauki i Sztuki, uczestniczymy w zajęciach organizowanych dla naszych uczniów przez wykładowców akademickich. Uczelnia cieszy się coraz większą popularnością wśród naszych absolwentów, którzy niejednokrotnie to właśnie tam kontynuują naukę. Dużym zaskoczeniem dla uczelnianych pracowników okazał się fakt, że w naszej placówce kształcimy również młodzież w klasach o profilu policyjnym. Aspirant sztabowy Jarosław Motyka z Wydziału Prewencji w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku – Białej, mówił wprost o potrzebie kształcenia przyszłych policjantów oraz o możliwościach zatrudnienia absolwentów w wydziałach Policji, dotyczących np. Cyberprzestępczości. Okazuje się, że każdy kierunek, który znajduje się w ofercie naszej szkoły jest świetnym wyborem, dla zastanawiających się jeszcze nad wyborem szkoły gimnazjalistów. Zatem zapraszamy do nas. – zachęca dr inż. Marcin Matyjasik – nauczyciel i Z-ca Dyrektora CKZiU nr 2 w Wadowicach.

 

Skip to content