XIII Powiatowy Turniej Piłki Nożnej

W poniedziałek 21 maja 2018 roku pod patronatem Zarządu Powiatu Wadowickiego na boisku Orlika w Wadowicach został rozegrany XIII turniej piłki nożnej szkół ponadgimnazjalnych powiatu wadowickiego. Turniej otworzył starosta wadowicki Pan Bartosz Kaliński oraz dyrektor CKZiU nr 2 w Wadowicach Pan Jerzy Kotaś.

Do zawodów zgłosiło się dziewięć zespołów z naszego powiatu. Przed rozpoczęciem turnieju kapitanowie rozlosowali swoje drużyny do dwóch grup. W systemie rozgrywek w każdej grupie drużyny rozegrały mecze „każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich meczów w grupach, do półfinałów dostały się reprezentacje: CKZiU z Andrychowa, ZDZ Wadowice, CKZiU nr 2 Wadowice oraz ZS nr 2 Andrychów.

W pierwszym meczu półfinałowym zespół ZDZ Wadowice, po bardzo wyrównanym meczu, zremisował w regulaminowym czasie z reprezentacją CKZiU w Andrychowie i o wejściu do finału zadecydowały rzuty karne.
W rzutach karnych lepsza okazała się drużyna z Wadowic i to właśnie ona awansowała do ścisłego finału.

Natomiast w równoległym meczu zespół ZS nr 2 z Andrychowa pokonał CKZiU nr 2 w Wadowicach 3 : 0.

W meczu o III miejsce spotkały się zatem CKZiU nr 2 z Wadowic oraz CKZiU Andrychów

i lepszym zespołem okazała się reprezentacja CKZiU Andrychów wygrywając z rywalem 3:0.

Mecz finałowy był udziałem ZDZ Wadowice i ZS nr 2 z Andrychowa. Mistrzem turnieju na rok szkolny 2017/2018 została reprezentacja ZS nr 2 z Andrychowa, pokonując w finale team z Wadowic.Skip to content