Wypad w Bieszczady

Jak widzimy za oknami pogoda dopisuje, co postanowili wykorzystać maturzyści z klas 4 TELE i 4 TS. Wybrali się oni w dniach 8-10 października na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą w Bieszczady.

W drodze na miejsce odwiedzili Park Etnograficzny w Sanoku, który należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie a pod względem ilości obiektów jest największym skansenem w Polsce. Na obszarze 38 ha prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza we wschodniej części polskich Karpat (Bieszczady, Beskid Niski) wraz z Podkarpaciem. Poszczególne grupy etnograficzne (Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie i Dolinianie) posiadają oddzielne sektory ekspozycyjne znakomicie dostosowane do fizjografii terenu. Jeszcze tego samego dnia udaliśmy się na spacer po koronie zapory w Solinie.

Dzień drugi to wycieczka piesza na Połoninę Wetlińską i Smerek. W trakcie 15 kilometrowej trasy, grupa miała okazję gościć w jedynym schronisku w Bieszczadach zwanym Chatka Puchatka i podziwiać piękno kolorowego jesiennego krajobrazu, z którego Bieszczady słyną.

Trzeciego dnia pogoda również nas nie zwiodła i pozwoliła na wycieczkę pieszą do Jeziorek Duszatyńskich. Mieszkaliśmy w Cisnej, czyli samym sercu Bieszczadów, dzięki czemu mogliśmy poczuć niezwykłą atmosferę tej krainy.

Plan zrealizowaliśmy w 100%. Z resztą, jak było…. zobaczcie w naszej krótkiej fotorelacji:)

Skip to content