„Widmo” w Wadowickim Centrum Kultury

plakat do sztuki

Grupa Teatralna „Minus Jeden” z Kęt przygotowała niezwykły spektakl „Widmo”, stanowiący współczesną wersję „Dziadów cz. II i IV” Adama Mickiewicza. Akcja przedstawienia skoncentrowana jest na postaci tytułowego Widma, a specjalnie skomponowana na tę okazję muzyka nadaje spektaklowi ponadczasowy i wyjątkowy charakter.

Twórcy odeszli od klasycznej wersji dramatu, wprowadzając rockową muzykę czy ludowe pieśni litewskie. Ciekawym pomysłem było również zaangażowanie kilku aktorów do grania tytułowej roli. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć złożoność motywacji bohatera oraz jego skomplikowaną psychikę.

Widmo to symbol nieszczęśliwie zakochanego mężczyzny, który po odtrąceniu przez ukochaną popełnia samobójstwo, ale w spektaklu staje się także uosobieniem współczesnego człowieka borykającego się z problemami psychicznymi. Kto z nas bowiem pod wpływem różnych życiowych doświadczeń nie staje się czasami widmem własnych lęków oraz niepokojów?

Uczniowie z klas 2TB, 2TBe oraz 4 TB pod opieką Pań Anny Gębali, Magdaleny Juszkiewicz oraz Agnieszki Kołek mieli przyjemność obejrzeć ten wielowymiarowy spektakl. Warto również podkreślić wspaniałą postawę naszych uczniów, którzy po spektaklu wsparli finansowo Fundację Gotowi do działania. Celem zbiórki był zakup powiększalnika dla dzieci słabowidzących.

Agnieszka Kołek

 

Skip to content