Warsztaty na uczelni dla klasy 1TE

uczniowie podczas warsztatów

27 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy 1 Te (technik elektronik) mieli okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych, zorganizowanych specjalnie dla nich przez pracowników katedry Podstaw Budowy Maszyn Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Uczniowie wzięli udział w zajęciach następujących laboratoriów:

  a) Laboratorium sterowników programowalnych, systemów rozproszonych i monitoringu przemysłowego, które jest wyposażone w stanowiska z oprogramowaniem narzędziowym do programowania sterowników PLC. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się działaniem manipulatorów wykorzystywanych w przemyśle oraz zapoznać się ze sterownikami PLC.

  b) Laboratorium Podstaw Automatyki i Mechatroniki wyposażone w stanowiska z zakresu  pneumatyki i elektropneumatyki, układy regulacji: ciśnienia, poziomu wody, temperatury oraz położenia wału silników krokowych, prądu stałego oraz silników asynchronicznych.

  c) Laboratorium robotów przemysłowych wyposażono w roboty pięciu producentów. Młodzież miała możliwość zapoznać się z działaniem robotów oraz sterowników stosowanych do sterowania tymi robotami.

Na zakończenie wizyty na uczelni uczniowie otrzymali upominki związane z ATH w Bielsku – Białej.

K. Sosnowska 

Skip to content