„Ugięły się półki w Gorzeniu…”

Niedawno informowaliśmy o samochodach i urządzeniach, które zostały zakupione w ramach projektu Wadowickie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, a do Gorzenia znów napływają kolejne środki.

Otóż biblioteka CKZiU nr 2 przy ulicy Zegadłowicza 36 zyskała nowiuteńkie, pachnące drukarską farbą książki, wzbogacając swój księgozbiór o 892 egzemplarze, w tym o 30 lektur oraz 357 nowych tytułów i bestsellerów, a wśród nich: Millenium, Gra o tron, Dary anioła, Pan lodowego ogrodu, Skazany na góry, Lampiony, Okularnik, Pochłaniacz, Czerwony pająk, Cudowny chłopak, Dziewczyny z Wołynia, Trylogia czarnego maga, Gwiazd naszych wina i wiele wiele innych.

   Nie byłoby takiego sukcesu bez poczynienia pewnych kroków. Mianowicie dzięki przystąpieniu szkoły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, udało się uzyskać dotację na zakup nowości wydawniczych, a także lektur z nowej podstawy programowej. Biblioteczne półki zostaną zapełnione utworami: R. Mroza, C. Lackberg, K. Bondy, S. J. Maas, V. Roth, J. Grzędowicza, J. K. Rowling, J. Pałkiewicza, I. Asimova, H. P. Lovecrafta, B. Sandersona… Nie ulega wątpliwości, że szkoła posiada od teraz bardzo atrakcyjny, odświeżony księgozbiór, który czeka na uczniów już za kilka dni rozpoczynających nowy rok szkolny.

Dyrektor CKZiU nr 2 nie kryje zadowolenia z zaistniałej sytuacji: „Jestem wdzięczny za inicjatywę i zaangażowanie się Pani Ani Gębali w projekt, którego wartość wyniosła 15 000 zł, z czego 12 000 zł pochodzi z budżetu państwa, a 3 000 zł od organu prowadzącego szkołę, czyli Starostwa Powiatowego. Doposażenie biblioteki to wielka korzyść dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Dziękuję już teraz nauczycielom, którzy włączą się w czasie trwania projektu w realizację koniecznych zadań” – podkreśla mgr inż. Jerzy Kotaś.

Dlaczego akurat te książki? Otóż wybór tytułów: thrillerów, powieści sensacyjnych, obyczajowych, historycznych, psychologicznych, fantasy, biografii itd. konsultowany był z uczniami w ankietach i został zaopiniowany przez Samorząd Uczniowski, a także Radę Rodziców. Okazało się, że nasi uczniowie mają najrozmaitsze preferencje czytelnicze i gusty. Na szczęście dzięki programowi udało się je zrealizować. Ponadto podczas ustalania list przydawały się internetowe rankingi najlepiej ocenianych w ostatnich latach pozycji oraz spis najchętniej wypożyczanych książek, przygotowany przez pracowników Biblioteki Publicznej w Wadowicach.

„Miejmy nadzieję, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie, a zakupione książki staną się inspiracją do zrealizowania projektów promujących czytelnictwo. Serdecznie  zapraszam do biblioteki!” – dodaje zadowolona z efektów swojej pracy mgr Anna Gębala – koordynator projektu.

Nie da się ukryć, że Gorzeń się rozwija … i końca nie widać…

 

Autor artykułu: Joanna Matyjasik

Autor zdjęć: Joanna Matyjasik 

Skip to content