Uczniowie klasy branżowej z certyfikatami Europass-Mobilność

Sześciu uczniów z klasy 3F wróciło z 4 tygodniowej praktyki w Eisenach. Od 29września do 25 października  pracowali w firmach budowlanych, praktycznie poznając tematykę związaną z rynkiem pracy w Niemczech, rozwijając  swoje kompetencje społeczne i zawodowe.

Podejmując współpracę w międzynarodowym zespole pracowników oraz nawiązując kontakty zawodowe. Wszyscy uczniowie są przekonani że doświadczenie zdobyte podczas tego wyjazdu pomoże im  świadomie  zaplanować przyszłość zawodową i wybrać miejsce pracy.

Chłopcy wzbogacili się o jeszcze inne bardzo cenne doświadczenia – nauczyli się również samodzielnej organizacji życia codziennego w nowym, nieznanym otoczeniu.

Miłym i znaczącym aspektem wyjazdu był program wycieczek turystyczno-krajozanawczych.

Dzięki środkom z programu Erasmus+  uczniowie mogli zwiedzić część Turyngii, Hesji i Saksonii.

Byliśmy w Mühlhausen , w Gotha, we Frankfurcie nad Menem, w Erfurcie i w Lipsku. Na stadionie Red Bull Arena oglądnęliśmy mecz Bundesligi RB Leipzig  i  VfL Wolfsburg. Zwiedziliśmy również  największą atrakcję przyrodniczą okolic Eisenach – wędrowaliśmy przez  wąwóz  „Drachenschlucht”.

Część środków przeznaczyliśmy aby  przyjemnie spędzić czas na grze w  kręgle, zrelaksować się na basenach w Mühlhausen  czy Eisenach, wybrać się wspólnie na pizzę.

Uczestnicy praktyki potwierdzają że zagraniczne praktyki przynoszą wiele korzyści. Umożliwiają zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń zawodowych. Stanowią niezwykłą szansę na poznanie funkcjonowania przedsiębiorstw branżowych, a otrzymany Certyfikat Europass Mobilność oraz zaświadczenia potwierdzające zdobyte przez uczniów kompetencje i umiejętności są niezaprzeczalną przepustką zarówno na polskie, jak i zagraniczne rynki pracy.

Skip to content