Uczniowie CKZiU nr 2 w Wadowicach z klas o profilu policyjnym w turnieju BRD.

uczniowie podczas turnieju

Jeszcze nie tak dawno jako uczniowie szkół podstawowych, sami mogli brać udział w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który jest organizowany cyklicznie na terenie naszego powiatu. Obecnie, już jako uczniowie klas o profilu policyjnym, zamienili się rolami ze swoimi młodszymi koleżankami i kolegami.

W dniach 22-25 marca 2022 roku nasi uczniowie brali udział w międzygminnym  Turnieju BRD wspólnie z funkcjonariuszkami WRD KPP Wadowice jako prowadzący. Turnieje odbywały się w szkołach podstawowych w Kalwarii Zebrzydowskiej, Spytkowicach, Świnnej Porębie i Frydrychowicach. Uczennice i uczniowie wspierali funkcjonariuszki w przeprowadzeniu turniejów, które składały się z trzech etapów. Pierwszym etapem turnieju była część teoretyczna. Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów drogowych, gdyż ich zadaniem było rozwiązanie testu wiedzy. Drugim etapem była konkurencja praktyczna z zakresu udzielania pierwszej pomocy, natomiast w trzecim etapie uczestnicy prezentowali swoje umiejętności na przygotowanym torze przeszkód, który pokonywali na rowerach.

Głównym celem Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym jest podnoszenie poziomu wiedzy wśród dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa na drodze, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Współpraca CKZiU nr 2 w Wadowicach i Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach na niwie prewencji społecznej  trwa od kilku lat. Wpisana jest ona w „Porozumienie o współpracy” między tymi instytucjami, a uczniom daje możliwość rozwijania swoich umiejętności, które z pewnością przydadzą się tym, którzy swoja przyszłość będą chcieli związać ze służba w Policji.

 

Andrzej Cholewa – tekst.
Karolina Tomiczek, Piotr Nidecki – foto

.

 

Skip to content