„Uczniowie budowlanki przeszkoleni przez fachowców z FAKRO.”

Jak większość z nas wie – Przedsiębiorstwo FAKRO z siedzibą w Nowym Sączu to przodująca firma specjalizująca się w produkcji nowoczesnej stolarki okiennej. Zaprosiliśmy więc przedstawicieli FAKRO do naszej Szkoły, ażeby zapoznali naszych uczniów ze swoimi produktami oraz zasadami prawidłowego ich montażu. Wielu uczniów będzie mogło wykorzystać tak zdobytą wiedzę w swojej przyszłej pracy zawodowej.

W szkoleniu, które odbyło się w dniu 25 kwietnia br. uczestniczyli uczniowie klasy 2TB.  Tematem szkolenia był ”Dobry montaż”. W części teoretycznej dowiedzieli się  jak wygląda działalność  FAKRO, poznali  szeroką ofertę produktową firmy, oraz oferowane przez nią innowacyjne rozwiązania w zakresie stolarki budowlanej i akcesoriów. Przekonali się jak ważny jest prawidłowy montaż okna i poznawali zasady tego montażu.

Produkowane obecnie okna są coraz cieplejsze. Powszechne stosowanie dwukomorowych pakietów szybowych powoduje, że okno jest bardziej energooszczędne, ale jednocześnie dużo cięższe. Współczesnym trendem są też okna pionowe o olbrzymich rozmiarach, które wręcz zastępują ścianę. To generuje konieczność stosowania przy montażu specjalistycznych dźwigów i maszyn, obsługiwanych przez fachowcówZamontowanie takiego okna wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia, w przeciwnym wypadku montaż może negatywnie wpływać na trwałość, właściwości techniczne a nawet może stanowić zagrożenie dla osób montujących lub później użytkujących okna. Trzeba wykazać się szeroką wiedzą          i precyzją montażu oraz stosować systemowe rozwiązania, aby okno było szczelnie, trwałe i stanowiło pewny element nowoczesnego domu. Podczas części praktycznej szkolenia uczniowie mogli nie tylko obserwować fachowo wykonywany montaż okna, ale także samodzielnie poćwiczyć czynności składające się na ten  proces.

W szkoleniu uczestniczyli też nauczyciele zawodu. My również mieliśmy okazję by zaktualizować i podnieść swoją wiedzę o stosowanych materiałach i rozwiązaniach technicznych.

Dziękujemy firmie  FAKRO za interesujące i profesjonalnie przeprowadzone szkolenie.

/Irena Jagiełka/

 

Skip to content