Targi Budownictwa i Architektury w Poznaniu


Targi BUDMA czyli Międzynarodowe Targi Budowlane i Architektury, to jedno z najważniejszych miejsc spotkań producentów i dystrybutorów nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami w Europie. Prawie tysiąc firm z Polski i zagranicy podczas czterech dni targów budowlanych w Poznaniu ma możliwość zaprezentowania swoich najnowszych produktów.

Idea ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „DOBRY MONTAŻ” realizowana jest przez Związek Polskie Okna i Drzwi. Warto podkreślić, że CKZiU nr 2 w Wadowicach jest jedyna szkołą w powiecie, która w ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2019/2020 proponuje uczniom Branżowej Szkoły I Stopnia zawód monter stolarki budowlanej.

Uczniowie z klasy 2 c technikum budownictwa jako klasa patronacka „DOBRY MONTAŻ” otrzymali zaproszenie do Poznania. Pod opieką pani Ireny Jagiełki i pana Jana Bechty 12.02.2019 roku uczestniczyli w targach budowlanych. Na stoisku MONTERIADY mieli możliwość obejrzeć m.in. pokaz montażu drzwi balkonowych typu HS. Ponadto wzięli udział w debacie: „Dlaczego warto zostać monterem stolarki budowlanej”. Konferencja zakończyła się bardzo miłym akcentem dla nas, ponieważ paru uczniów z klasy 2 c najlepiej rozwiązało quiz budowlany i otrzymali w nagrodę cenne upominki. Atrakcją BUDMA było również stoisko firmy FAKRO, które mogliśmy zobaczyć.

W drodze powrotnej młodzież wraz z opiekunami zwiedzili malowniczy Stary Rynek w Poznaniu i skosztowali tradycyjnych rogali świętomarcińskich.

Wycieczka była bardzo intensywna, ale uczniowie z klasy 2 c wrócili pełni wrażeń z bagażem nowych doświadczeń, które niewątpliwie zaowocują w przyszłości. Zachęcamy uczniów klas trzecich gimnazjów oraz ósmoklasistów do wyboru intratnego zawodu jakim jest monter stolarki budowlanej. Będziecie mogli uczestniczyć w tak ciekawych wydarzeniach i to całkowicie za darmo!

Iwona Mielczarska
Agnieszka Kołek

Skip to content