SZKOLNY TURNIEJ BADMINTONA

uczennice grają w badmintona

Badminton warto uprawiać już na poziomie rekreacyjnym, ponieważ jest to ciekawa dyscyplina sportu, dzięki której można rozwijać się fizycznie, a przy okazji dostarczać sobie sporo pozytywnych emocji i adrenaliny, której w tym sporcie bez wątpienia nie brakuje. Dzięki celom, jakie stawia przed nami gra w badmintona, nawet nieświadomie pracujemy nad kondycją i umięśnieniem naszego ciała.

Taki również cel przyświecał nauczycielom wychowania fizycznego organizującym Szkolny Turniej Badmintona dla uczniów naszej szkoły, którzy przez dwa dni  rywalizowali o zwycięstwo na szkolnych kortach do badmintona.

Zawody rozpoczęły się w dniu 17 października od rywalizacji dziewcząt, w której to kategorii triumfowała uczennica klasy 2LP Anna Tłomak. Drugie miejsce przypadło uczennicy klasy 3LP Julii Harańczyk, natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się Magdalena Migdałek z klasy 3TP.

Następnego dnia, tj. 18 października na boiskach do badmintona pojawili się chłopcy. W turnieju nie brakowało emocji i ciekawych pojedynków, w wyniku których pierwsze miejsce zajął uczeń klasy 2TE- Łukasz Wiktor, drugie miejsce- Filip Furdzik (kl. 1Ti), a na najniższym stopniu podium zameldował się Miłosz Zemła
z klasy 2 Ti.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia na powiatowych zawodach, w których to będą reprezentować naszą szkołę w ramach małopolskiego systemu współzawodnictwa szkół średnich.

Skip to content