Świąteczna refleksja

       Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy nadejścia świąt Bożego Narodzenia. Jest to bowiem szczególny okres, gdy czas na chwilę zwalnia, byśmy mogli cieszyć się tym, co na co dzień nam umyka w natłoku  obowiązków i zadań, które musimy wykonać. Cud narodzin Bożej Dzieciny obchodzony przez nas co rok w grudniu niejednokrotnie uświadamia nam, że czas spędzony w gronie rodziny i przyjaciół jest zdecydowanie lepszą inwestycją niż godziny spędzone na czatach w Internecie czy śledzenie plotek na „Pudelku”. Takim refleksjom sprzyja niewątpliwie piękna polska tradycja związana ze świętami Bożego Narodzenia, która pozwala nam spotkać się przy wigilijnym stole, by wspólnie biesiadować, śpiewać kolędy czy wreszcie sprawiać sobie przyjemność obdarowując się prezentami.

    Tegoroczne święta będą dla  szkolnej społeczności mieć szczególny wymiar, gdyż jak wiadomo od września 2017 roku powiększyła się „nasza rodzina”. Stało się tak w wyniku połączenia dwóch odrębnie funkcjonujących dotąd szkół i utworzenia jednej placówki – CKZiU. Ta niewątpliwie nowa i niecodzienna sytuacja stawia przed nami wszystkimi szczególne zadania- musimy się dobrze poznać, zaprzyjaźnić i nauczyć owocnie ze sobą współpracować. Optymistyczny jest fakt, że to życzenie już się spełnia.

  W przeddzień tych magicznych świąt Redakcja Szkolnej Strony Internetowej życzy, aby w każdym domu rozbłysły najjaśniejszym światłem choinki, przy świątecznym stole było gwarnie i radośnie a wszystkim biesiadnikom dopisywało zdrowie i dobry humor. Mamy nadzieję, że nadchodzący Nowy Rok spełni wszystkie Wasze oczekiwania, plany i marzenia. Wszystkim członkom naszej szkolnej społeczności dedykujemy „ listę świątecznych zadań’ – trzymamy kciuki, żeby wszystkie punkty na niej zamieszczone udało się Wam zrealizować:

  1. Wziąć wszystkich w ramiona
  2. Poświęcić im swój czas
  3. Nie przejmować się błahostkami
  4. Udekorować twarz uśmiechem
  5. Napełnić serce miłością i podzielić się nią

A jeżeli coś idzie nie tak, zacząć od punktu 1

Skip to content