W bieżącym roku szkolnym, ponownie gościliśmy w szkolnej auli, Powiatowego Rzecznika Konsumentów, pana Adama Vogta. W dniu 21 maja, interesującego wykładu, wysłuchali uczniowie z klasy 2LP, 3lpb, 3LA oraz 4TP, którzy dowiedzieli się, w jakich sytuacjach, rzecznik (bezpłatnie) pomaga konsumentom:
problemy z reklamacją: gdy sprzedawca odrzucił reklamację
zakupy przez internet: trudności ze zwrotem towaru zakupionego online
nieuczciwe praktyki: wprowadzanie w błąd, ukryte opłaty
usługi finansowe i turystyczne: spory z bankami, biurami podróży.
Dowiedzieliśmy się również, że Powiatowy Rzecznik Konsumentów jest instytucją samorządową o charakterze doradczym, powołaną do ochrony praw konsumenta i może służyć konsumentowi przede wszystkim poradą prawną.
Janusz Cepcer

