SPOTKANIE WIELKANOCNE Z MIESZKAŃCAMI DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

          Dnia 04.04.2018 r. grupa młodzieży  z CKZiU nr 2 w Wadowicach  w składzie: Angelika Frączek 2lp, Karolina Stuglik 1lp, Maja Szota 1lp, Weronika Targosz 1lp, Magdalena Krzak 1lp, Patrycja Jankowicz 1lp, Kamil Moskała 2 TE, Rafał Wilk 2TE i Sylwester Pena i Kamil Kosmyra z 1mf wraz z opiekunami:  księdzem Janem Góreckim, z panią Beatą Bieńkowską i  panią psycholog Małgorzatą Brózda  odwiedzili Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Parkowej 1, w ramach szkolnego wolontariatu.

          Dzięki zaangażowaniu i ofiarności uczniów naszej szkoły  udało się przygotować 30  upominków dla przebywających tam podopiecznych. W paczkach znalazły się nie tylko słodycze, baranek wielkanocny, ale także własnoręcznie wykonane przez uczniów CKZiU nr 2 kartki świąteczne. Jedna  z uczennic przygotowała również dla wszystkich podopiecznych z DPS-u pięknie zdobione babeczki „muffinki”.

           Podczas spotkania nie mogło zabraknąć muzyki.  Nasi uczniowie  wykonali 10 uprzednio przygotowanych utworów a capella przy akompaniamencie skrzypiec i gitary pt:   „Dym z Jałowca”, „Akurat lubię mówić z tobą”, „Radość najpiękniejszych lat”, „Za nim pójdę”, „Moja i twoja nadzieja”, „Czerwone korale”, Hej, z góry z góry”, „Hej, bystro woda”, „Ściernisko”. Do  śpiewu chętnie przyłączyli się podopieczni z DPS-u.

          Tego, że muzyka łączy pokolenia, nie trzeba nikomu udowadniać, wystarczyło popatrzeć na rozpromienione twarze przebywających tam osób, które same proponowały utwory do wspólnego śpiewania. Na zakończenie przemiłego spotkania zaśpiewaliśmy wspólnie „Barkę”.

            Myślę, że cel, jakim było niesienie radości, uśmiechu i pogody ducha przebywającym tam podopiecznym, udało nam się w pełni osiągnąć. Zostaliśmy poproszeni  o częstsze odwiedziny. Już dziś padła propozycja ogniska wraz z wspólnym śpiewem z Naszymi Wolontariuszami.   

Szkolny Wolontariat

                                                                                              

Skip to content