POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH

Piątek 26 kwietnia 2024r. dla uczniów klas maturalnych CKZiU nr 2 w Wadowicach był dniem szczególnym. Absolwenci wraz z Dyrekcją, gronem pedagogicznym, samorządem uczniowskim oraz rodzicami, zebrali się na sali gimnastycznej po raz ostatni przed maturą, aby otrzymać upragnione świadectwo ukończenia szkoły średniej.

Dyrektor Jacek Zarzycki złożył abiturientom gratulacje oraz wyraził nadzieję, że lata spędzone w tej szkole będą wspominali jako jeden z piękniejszych okresów życia. Osoby wyróżniające się bardzo dobrymi wynikami w nauce i wzorową postawą uczniowską otrzymały nagrodę książkową. Wśród wyróżnionych znaleźli się również Ci, którzy udzielali się w życiu klasy i szkoły, Samorządzie Uczniowskim, realizowali sportowe pasje oraz wyróżnili się w kształceniu zawodowym. W czasie uroczystości uhonorowano także rodziców uczniów wyróżniających się najwyższymi wynikami w nauce. Listy gratulacyjne zostały wręczone przez Dyrektora szkoły jako podziękowanie za zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej i placówki. W towarzystwie wychowawców poszczególnych klas przekazano świadectwa z wyróżnieniem.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego życzyli swoim starszym kolegom szczęścia i sukcesów na kolejny etap – teraz już naprawdę dorosłego życia.

Skupione twarze uczniów podczas uroczystości podszyte były jednak cieniem niepewności związanym z końcem tego etapu edukacji. Wręczeniem świadectw ukończenia szkoły zamknął się kolejny rozdział w ich życiu. Po raz kolejny stanęli na rozstajach dróg; przeszłości, przyszłości i chwili refleksji.

Uroczystość zakończył występ artystyczny przygotowany przez uczniów klas przedmaturalnych.

Pozostaje mieć nadzieję, że uczniowie żegnający mury CKZiU nr 2 w Wadowicach znajdą szczęście, którego im wszyscy serdecznie życzymy.

Skip to content