Pożegnań czas

Zegar tyka nieustannie … Jeszcze pamiętamy dzień rozpoczęcia roku szkolnego, a za nami już ostatni dzwonek. Dnia 19 czerwca (w główniej mierze dzięki Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu), dwa dni niż było zaplanowane wcześniej, zakończyły się zajęcia i odbyła się uroczysta gala, podsumowująca rok szkolny 2018/2019. Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego Dyrektor mgr inż. Jerzy Kotaś pogratulował uczniom sukcesów. Następnie przystąpił do wręczania nagród uczniom szczególnie wyróżniającym się, sumiennie wypełniającym obowiązki ucznia, godnie reprezentującym szkołę. Tradycyjnie już nagrodzeni zostali nie tylko uczniowie, ale również rodzice, otrzymując specjalne Listy Gratulacyjne za wzorowe wychowanie swoich córek/synów.

Dużym wydarzeniem było wręczenie głównej nagrody uczennicom i uczniom klasy 2C technikum budowlanego, którą wywalczyli w konkursie „EDMONT – Dobry Montaż”. Nagrodę w postaci 3.000 zł przekazał Pan Piotr Michalik, przedstawiciel firmy Fakro, będącej współorganizatorem konkursu. Pogratulował pierwszego miejsca i życzył powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach.

Pani w-ce dyrektor mgr Dorota Szemik rozdała 18 uczniom certyfikaty EuroPass i poradniki o tematyce budowlanej. EuroPass to dokument pozwalający zaprezentować umiejętności i kwalifikacje w całej Europie, a uzyskali go uczniowie, odbywający zagraniczne praktyki w Niemczech.

W tym roku po raz pierwszy w naszej gminie zostały przyznane nagrody w konkursie „Samorząd Uczniowski Roku”. Decyzją Kapituły wyróżnienie otrzymał nasz Samorząd Uczniowski! Przewodniczący SU zaprezentował statuetkę oraz podziękował społeczności szkolnej za współpracę.

Nie zabrakło też niestety smutnych momentów. Pożegnaliśmy księdza Franciszka Walkosza, który obejmie probostwo w jednej z krakowskich parafii. Ks. Jan Górecki, który ma wyjątkowe poczucie humoru, pogratulował uczniom i nauczycielom, że wychowali przyszłego proboszcza. Ks. Franciszkowi życzymy wszelkiego dobra w nowej parafii i pomocy Ducha Świętego przy pełnieniu funkcji, do której został powołany.

Podczas uroczystości samorząd uczniowski pożegnał, odchodzącego po 17 latach pracy, w-ce dyrektora dr inż. Marcina Matyjasika, zasłużonego pracownika, wyróżniającego się nauczyciela. Można by długo wymieniać Jego zasługi dla szkoły, uczniów, powiatu… Przewodniczący SU, Eryk Skawina, w imieniu społeczności uczniowskiej podziękował tymi słowami:

„Panie Marcinie!

Dziękujemy za wkład w naszą edukację! Dziękujemy za trud pracy, poświęcenie, za troskę o nas. Dziękujemy za pomoc, na którą zawsze mogliśmy liczyć. Za świętą cierpliwość i zaangażowanie. Za wszystkie słowa do nas skierowane, za zmęczone oczy. Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz, za motywację do nauki i rozwoju. Dziękujemy za rady, wskazówki, pochwały, ale i słowa krytyki. Za serce, uśmiech, dobre słowo, zachętę do pracy, gdy nic się nam nie udawało i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze. Za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi i przekonywanie, że możemy  zrobić więcej, niż się spodziewamy. Za pokazanie nam, że się liczymy i że jesteśmy ważni.

W podziękowaniu ofiarujemy najpiękniejszy bukiet życzeń: zdrowia, sukcesów zawodowych, spełnienia obranych celów, realizacji marzeń oraz aby podejmowany trud był dla Pana zawsze źródłem satysfakcji”.

Na zakończenie Dyrektor mgr inż. Jerzy Kotaś życzył wszystkim bezpiecznych wakacji i udanego wypoczynku. Po uroczystości uczennice i uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas.  Miejmy nadzieję, że po wakacjach spotkamy się wszyscy, aby rozpocząć kolejny rok szkolny. Do zobaczenia we wrześniu!

 

Tekst: Joanna Matyjasik

Zdjęcia: Sabina Kruk

 

Skip to content