W dniu 10 kwietnia 2026 roku, przedstawiciele CKZiU Nr2, uczestniczyli w XXXIX Zlocie: „Powitanie Wiosny w Lanckoronie”.
Po spotkaniu wszystkich grup turystycznych w Brodach przy Moście Anielskim i krótkim wprowadzeniu w historię okolicy, ruszyliśmy czarnym szlakiem w kierunku Lanckorony. Po drodze pojawiały się piękne panoramy Pogórza Wielickiego, a miejscami zabytkowe obiekty Dróżek Kalwaryjskich, wpisanych na listę UNESCO. Zwiedziliśmy też ruiny średniowiecznego zamku, położone na szczycie Lanckorońskiej Góry. Po dotarciu na metę Zlotu, otrzymaliśmy okolicznościowy puchar i zostaliśmy poczęstowani kiełbaską z grilla. Przed odjazdem do Wadowic, zwiedziliśmy jeszcze Muzeum Regionalne, z ciekawym, XIX-wiecznym wnętrzem, starej chałupy lanckorońskiej.
Organizatorem Zlotu był Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Wadowicach.
Szkolne Koło Turystyczne

