POMORSKIE SUKCESY INFORMATYKÓW

Krzysztof  Obłonczek uczeń czwartej klasy Technikum Informatycznego w Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach został laureatem I miejsca 7 edycji ogólnopolskiego konkursu Potyczki Informatyczne Nowej Generacji organizowanego przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Do finału tego konkursu, który odbył się 2 kwietnia na Wydziale Informatyki ZUT, obok Krzysztofa,  zakwalifikowali się również trzej uczniowie z klasy trzeciej TI: Mateusz Dobrzański, Konrad Filek oraz Mateusz Górzański.

Aby dotrzeć do finału, uczniowie musieli pomyślnie przejść przez dwa wcześniejsze etapy konkursu PING. Od października 2018 r. do początku marca 2019 r. ponad 80 uczniów z całej Polski zmagało się z trudnymi zadaniami programistycznymi. Spośród nich wyłoniono 16 finalistów – jedna czwarta z nich to uczniowie naszej szkoły. Jest to tym większy sukces, że w tych zawodach startowaliśmy po raz pierwszy.

Tak długi czas rozwiązywania różnorodnych problemów algorytmicznych pozwala młodym programistom rozwinąć swoje umiejętności i dojrzeć do bardzo wymagającego finału konkursu.

Właśnie ta dojrzałość, profesjonalizm i kreatywność myślenia naszych uczniów sprawiła, że i nad Bałtykiem podziwiano informatyków z Wadowic.

3 kwietnia uroczyście ogłoszono wyniki konkursu, uświetniając tym samym ceremonię otwarcia konferencji r@bbit 2019 (największych na Pomorzu Targów Pracy branży IT). Nagrody i dyplomy wręczali: dr hab. Bożena Śmiałkowska, prof. ZUT, prorektor ZUT oraz dr hab. inż. Jerzy Pejaś, dziekan Wydziału Informatyki wraz z przedstawicielami firm Consileon i Red Sky, współfundatorów nagród. W tym roku finał konkursu objęty był patronatem programu Erasmus+ DIGITAL SKILLS ACCELERATOR, z którego zasobów ufundowano nagrody rzeczowe.

Krzysztof, jako laureat – zdobywca I miejsca otrzymał liczne cenne nagrody rzeczowe oraz wstęp na studia
z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

Skip to content