”Pokonaj lęk- ciesz się pełnią życia” – profilaktyka depresji

uczniowie podczas wykładu

Realizując Program Wychowawczo- profilaktyczny szkoły i mając na uwadze dobro naszych uczniów podjęliśmy współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Psychiatrycznym w Andrychowie.

Nasi Maturzyści mieli okazję uczestniczyć w projekcie ”Pokonaj lęk- ciesz się pełnią życia”. Pracownicy szpitala przeprowadzili zajęcia, na terenie obu placówek CKZiU nr 2 w Wadowicach.

Ministerstwo Zdrowia w 2004 r. ustanowiło 23 lutego Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją, aby zwrócić uwagę na temat depresji oraz potrzebę upowszechniania wiedzy w zakresie jej objawów i zachęcanie do podejmowania leczenia.

Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Choroba może dotknąć każdego człowieka bez względu na płeć, wiek czy status społeczny. Często rozwija się latami, dyskretnie i powoli odbierając radość z życia.

Przystępując do projektu chcieliśmy aby nasi uczniowie wiedzieli, że mogą liczyć na nasze wsparcie i pomoc w przypadku choroby oraz aby dostali informację, gdzie i jak mogą się leczyć.

DEPRESJA  TO  CHOROBA,  KTÓRĄ  MOŻNA  I  NALEŻY  LECZYĆ !

 

 

wystawa plakatów 

 

specjaliści pracujący w szkole

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content