Podpisanie porozumienia o współpracy

W dniu 17 marca 2026 roku podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Małopolską Uczelnią Państwową im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu a Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach. Dokument podpisali dr Sonia Grychtoł, prof. MUP, Rektor Uczelni oraz mgr Jacek Zarzycki, Dyrektor Szkoły.

Porozumienie ma na celu rozwijanie współpracy w zakresie działań dydaktycznych i naukowych, w tym organizacji warsztatów, szkoleń, wykładów oraz praktyk zawodowych. Strony zadeklarowały również wzajemne wsparcie merytoryczne oraz działania na rzecz podnoszenia jakości kształcenia.

Szczególne znaczenie w ramach współpracy przypisano rozwojowi i wsparciu uczniów klas Liceum Policyjnego, dla których porozumienie otwiera nowe możliwości zdobywania wiedzy i umiejętności praktycznych we współpracy z uczelnią wyższą.

Zawarta umowa stanowi istotny krok w kierunku budowania nowoczesnej i efektywnej edukacji oraz wzmacniania współpracy na rzecz środowiska lokalnego.

Podpisanie porozumienia o współpracy Podpisanie porozumienia o współpracy Podpisanie porozumienia o współpracyPodpisanie porozumienia o współpracy Podpisanie porozumienia o współpracyPodpisanie porozumienia o współpracy