Pobiegli na Golgotę dla Sebastiana.

      W  sobotę 21 kwietnia 2018 roku  odbył się IV charytatywny „Bieg na Golgotę”, którego celem była zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację dla Sebastiana. Głównymi organizatorami  był UKS „Sokolik” z Przytkowic oraz CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej.

    Punktualnie o godzinie  12:30, w 4 kilometrową trasę wybiegło  176 biegaczy: zawodowców, amatorów, biegaczy z psami czy też z kijkami. Wystartować mógł każdy, najmłodsza z zawodniczek miała 3 lata, a najstarsza 73 lata.

W biegu między innymi  brały udział osoby  z Przytkowic, Paszkówki, Krakowa oraz  Kalwarii.  Po raz pierwszy do akcji przyłączyła się młodzież z CKZiU nr 2 w Wadowicach.

     Dzięki zainicjowaniu akcji w szkole przez Monikę Byrgiel ( zawodniczka canicross biega z Alpiną i Hero) i Wiktorię Bober ( zawodniczka canicross biega z Roxym)), w biegu wzięły udział  również uczennice z liceum policyjnego: Anna Rokowska, Anna Kowalska, Daniela Kowalówka, Karolina Piwowar, Julia Młodzik oraz uczniowie technikum elektronicznego Filip Jucha i Kamil Gustof, dorzucając swoją „cegiełkę pomocy” dla Sebastiana.

Po przebytym biegu organizatorzy wręczyli najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

          Podczas tego charytatywnego przedsięwzięcia młodzież z CKZiU nr 2 w Wadowicach, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Drugie Życie. Transplantacja-masz dar  uzdrawiania”, przygotowała stoisko z ulotkami oraz informacjami na temat transplantacji. Rozdano około 100 oświadczeń woli dorosłym uczestnikom zawodów: strażakom, organizatorom. Młodzi biegacze chętnie odbierali naklejki promujące kampanię „Drugie Zycie” i kolorowe ulotki. Wolontariuszki kampanii, uczennice liceum policyjnego: Aleksandra Grabowska, Patrycja Jankowicz, Karolina Stuglik, Weronika Targosz oraz uczeń  Daniel Rokowski, byli  bardzo zadowoleni z zainteresowania tak wielu osób przeprowadzaną akcją. Wśród biegaczy znalazła się również osoba, która była po przeszczepie nerki. Bardzo pozytywnie oceniła ona zaangażowanie młodzieży w popularyzację transplantologii i ich działania na rzecz tych, których życie z powodu choroby zostało zagrożone.

          Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w akcji.

                                                                                             Szkolny Opiekun Kampanii

Skip to content