GORZEŃ FIFA CUP 2022 – V EDYCJA

zwycięzcy turnieju

Siedem szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu wzięło udział w V edycji turnieju GORZEŃ FIFA CUP, który odbył się 6 kwietnia 2022. Fifa to popularna gra komputerowa, która już prawie 30 lat bawi wszystkich fanów futbolu, umożliwiając im rozgrywanie wirtualnych meczów piłkarskich. Turniej został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe, dzięki temu zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium otrzymali oprócz medali również nagrody. Uczniowie rozegrali  50 meczów systemem do „ dwóch przegranych”. Najlepszymi zawodnikami okazali się:

I miejsce – Karol Góralczyk ZS im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej

II miejsce – Paweł Dwornik CKZiU w Andrychowie

III miejsce – Łukasz Zawiła ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej

Naszą szkołę reprezentowało 4 zawodników, wyłonionych w szkolnym etapie, który odbył się 25.03.2022. Uczeń Mikołaj Świerguła z klasy 1 TE zajął pierwsze miejsce, drugie miejsce Łukasz Wiktor również z klasy
1 TE, trzecie miejsce wywalczył Kamil Mierzwa z klasy 2 TI, a tuż za podium znalazł się Kacper Nowotarski