GIGANCI Z GORZENIA. OLIMPIJCZYCY I ARTYŚCI Z CKZiU NR 2 W WADOWICACH W 2024 ROKU

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach, czyli popularnej „POLITECHNIKI GORZEŃSKIEJ”, to nie tylko „uzdolnione dusze” władające językami obcymi, ale przede wszystkim wybitni specjaliści w swoich profesjach.

Od początku roku 2024 wśród naszych uczniów jest wielu wyróżnionych w konkursach i olimpiadach przedmiotowych na szczeblu krajowym i regionalnym oraz w konkursach i projektach artystycznych.

A oto nasi Giganci:

 • PATRYK WYSOGLĄD – uczeń klasy piątej technikum elektronicznego; zdobywca II miejsca w finale ogólnopolskiego konkursu wiedzy elektronicznej „ELEKTRON[1] pod opieką mgr inż. Jarosława Zielińskiego. Warto przypomnieć, że PATRYK w roku poprzednim został ZWYCIĘŻCĄ KONKURSU i posiada już indeks na studia.

 • KAMIL ORKISZ – uczeń klasy czwartej technikum budowlanego; laureat w finale XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.[2] Nad przygotowaniami Kamila do olimpiady czuwała mgr inż. Irena Jagiełka. Uzyskany tytuł otwiera przed nim wszystkie drzwi uczelni wyższych technicznych w Polsce, bez postępowania kwalifikacyjnego, a także zwalnia z konieczności przystąpienia do części teoretycznej egzaminu zawodowego.

 • MILAN WCISŁO – uczeń trzeciej klasy technikum informatycznego; uzyskał II miejsce w województwie małopolskim w kategorii Informatyka na rok szkolny 2023/2024 za projekt pt. „System Obsługi Stacji Benzynowej WM”XIIIMałopolskim Konkursie Własnych Prac Technicznych – Kraków 2024.[3] Opiekunem naukowym projektu był nauczyciel  dr inż. Wojciech Biel.

 • MATEUSZ FRANIK i KAMIL TYL – uczniowie piątej klasy technikum informatycznego; zdobyli II miejsce w finale i nagrody rzeczowe + dwa lata bezpłatnych studiów na kierunku Informatyka dla Mateusza oraz wyróżnienie + semestr bezpłatnych studiów na kierunku Informatyka dla Kamila w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym „Akademia Liderów Przyszłości” [4] organizowanym przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii dla uczniów klas technikum informatycznego i programistycznego. Opiekunem był mgr inż. Daniel Kępa.

Kolejne osiągnięcie naszych uczniów jest zespołowe. W dniach 15 i16 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 20-godzinnym ogólnopolskim maratonie projektowania gier komputerowych WSEICraft 8.0. w gronie 26 drużyn. Nasi uczniowie zdobyli 2 miejsce w finale![5] Zwycięski zespół KREMÓWKA GANG był w składzie: ANNA DYRCZ, KAMIL TYL, SEBASTIAN WÓJCIK, MATEUSZ PIECZARA, KONRAD SMOLIK. Opiekunami grupy byli mgr inż. Dorota Biłka oraz mgr inż. Wojciech Winter.

Politechnika Gorzeńska kształci w zawodach, w których KRÓLOWA WSZYSTKICH NAUK jest najważniejsza i bez niej ani rusz. W lutym 2024 roku zostały ogłoszone wyniki XII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „Mistrzostwa szaradziarskie – zadania logiczne”.[6] Szkolnym Koordynatorem była  mgr inż. Dorota Załuska-Oberpriller. Wśród najlepszych w tym konkursie są nasi uczniowie:

 • TOMASZ WYKA – uczeń klasy czwartej technikum programistycznego – I miejsce w szkole i III miejsce w kraju.
 • SZYMON ŻAK – uczeń klasy czwartej technikum programistycznego – II miejsce w szkole i IV miejsce w kraju.
 • ANDRZEJ SKOCZYLAS – uczeń klasy drugiej technikum informatycznego – II miejsce w szkole i IV w kraju.

JAN MAMOŃ, IGOR ZEMANEK z klasy  drugiej technikum programistycznego oraz MATEUSZ GRACYASZ, JAKUB JAKUBOWSKI, PAWEŁ SZOSTEK z klasy 2 technikum programistyczno-informatycznego zdobyli wyróżnienia w III edycji ogólnopolskiego konkursu  Mistrz Programowania[7]organizowanego przez Olimpijskie Koło Informatyczne. Uczniowie byli przygotowywani do konkursu przez mgr inż. Janusza Ramędę.

 • BERNARD BOGACKI, BARTOSZ CINAL, JAKUB TRĄBKA – uczniowie klasy piątej technikum pojazdów samochodowych; zwycięstwo w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego[8] dla szkół ponadpodstawowych przeprowadzonego przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oraz prawo do reprezentowania Powiatu wadowickiego w Turnieju Wojewódzkim. Zespół pod opieką nauczyciela mgr inż. Marka Dudy wykazał się dużą znajomością wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz umiejętnościami bezbłędnego przejazdu toru sprawnościowego w teście Stewarda. Zwycięzcy uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami i nagrodami wręczonymi przez organizatorów turnieju.

 • „Powiatowy Turniej Strzelecki Dziewcząt – WADOWICE 2024[9]. Turniej odbył się we współpracy CKZiU nr 2 w Wadowicach, Regionu IPA Wadowice i KPP Wadowice .W kategorii indywidualnej uczennica klasy 1LPb RÓŻA BUDZOWSKA zajęła II miejsce, ANGELIKA PRYMULA z klasy 3LP uzyskała III miejsce. W klasyfikacji drużynowej II miejsce zajęły ALEKSANDRA KOZIŁ, AGATA WARCHAŁ i KINGA WODERSKA z klasy 2 LP.

Poza kompetencjami czysto zawodowymi, zgodnymi z nauczanym zawodem, nasi uczniowie mają wiele talentów artystycznych, a biorąc udział w różnych konkursach i projektach, odnoszą sukcesy, ich prace zostają zauważone i docenione przez konkursowych jurorów.

 • TAISIIA BARANOVSKA – uczennica pierwszej klasy technikum budowlanego uzyskała I miejsce w Międzynarodowym Przeglądzie Plastycznym „Ogród piękna, dobroci i radości”[10]. Praca konkursowa pt.: „Husarz władca (Anax imperator)” przedstawia największą w Polsce ważkę różnoskrzydłą. Nagrodzona praca została przygotowana pod opieką nauczyciela biologii dr Agnieszki Bacy-Wach.
  Tatiana znalazła się także wśród 101 najbardziej utalentowanych osób w Powiecie Wadowickim. W niedzielę 7 kwietnia podczas Koncertu Finałowego Taisiia odebrała nominację do Nagrody Talent 2024[11]  w kategorii sztuki plastyczne z rąk dyrektora WCK Piotra Wyrobca.

 • MICHELLE MRUCZEK – uczennica klasy czwartej liceum policyjnego zdobyła I miejsce oraz DARIIA HONCHARUK z klasy 1 liceum architektonicznego zdobyła III miejsce w powiatowym Konkursie Rysunkowym w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS[12]. Nagrodzone prace zostały przygotowane pod opieką nauczyciela biologii dr Agnieszki Bacy-Wach.

 • MAGDALENA BACA – uczennica klasy czwartej liceum policyjnego to laureatka w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Through the eyes of animals”[13] organizowanym przez Uniwersytet w Lublinie. Celem konkursu było napisanie biografii lub autobiografii zwierzęcia w języku angielskim. Nagrodzona biografia została przygotowana pod opieką mgr Magdaleny Migdałek-Rajdy.

Było już o sukcesach zawodowych i artystycznych naszych uczniów, teraz czas wspomnieć o wynikach sportowych. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny okazali się najsilniejsi w powiecie i wygrali Ekonom Strong Power Day.[14] „Gorzeń”, pod opieką mgr Kamila Kuzi, reprezentowało 5 zawodników: PATRYK GAŁUSZKA, KAMIL OPYRCHAŁ, JAN HOMEL, WIKTOR TARGOSZ oraz KAMIL KWIECIŃSKI. W kategorii drużynowej nasi uczniowie zajęli I miejsce, a w indywidualnej:

 • PATRYK GAŁUSZKA – II miejsce w kategorii „Największy wyciśnięty ciężar” ( 142 kg) oraz III miejsce w kategorii „Tabela Wilksa”.
 • WIKTOR TARGOSZ – II miejsce w kategorii „Wyciskanie ciężaru ciała” z rezultatem 20 powtórzeń.

„Politechnika Gorzeńska” to nie tylko sama nauka, ale także szereg aktywności poszerzających wiedzę i umiejętności w ramach nie tylko przedmiotów zawodowych, ale także artystycznych i sportowych uzdolnień. Zapraszamy obecnych ósmoklasistów do zapoznania się z bogatą ofertą naszej szkoły dostępnej na stronie internetowej[15] oraz do odwiedzenia naszych social mediów (Facebook,[16] Instagram[17]).

Tegorocznym zwycięzcom gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych wszystkim naszym uczniom.

/M. Niemczak i M.Szafrańska/

[1] https://ckziuwadowice.pl/podium-w-ogolnopolskim-elektronie-organizowanym-przez-politechnike-wroclawska/

[2] https://ckziuwadowice.pl/kamil-orkisz-z-2tb-laureatem-zawodow-centralnych-olimpiady-wiedzy-i-umiejetnosci-budowlanych/

[3] https://ckziuwadowice.pl/ii-miejsce-w-malopolsce-dla-ckziu-nr-2-w-wadowicach-2/

[4] https://ckziuwadowice.pl/2-miejsce-informatyka-w-ogolnopolskim-konkursie-informatycznym-wyroznienie/

[5] https://ckziuwadowice.pl/programowanie-gry-w-20-godzin/

[6] https://ckziuwadowice.pl/wyniki-xii-edycji-ogolnopolskiej-olimpiady-mistrzostwa-szaradziarskie-zadania-logiczne/

[7] https://ckziuwadowice.pl/mistrz-programowania-2024/

[8] https://ckziuwadowice.pl/mlodzi-kierowcy-z-gorzenia-ponownie-najlepsi/

[9] https://ckziuwadowice.pl/powiatowy-turniej-strzelecki-dziewczat-wadowice-2024/

[10] https://ckziuwadowice.pl/i-miejsce-uczennicy-technikum-budowlanego-w-miedzynarodowym-przegladzie-plastycznym/

[11] https://ckziuwadowice.pl/taisiia-baranovska-wsrod-101-najbardziej-utalentowanych-osob-w-powiecie-wadowickim/

[12] https://ckziuwadowice.pl/i-i-iii-miejsce-w-konkursie-rysunkowym-w-ramach-obchodow-swiatowego-dnia-aids/

[13] https://ckziuwadowice.pl/wyniki-ogolnopolskiego-konkursu-dla-szkol-ponadpodstawowych-through-the-eyes-of-animals/

[14] https://ckziuwadowice.pl/wygrywamy-ekonom-strong-power-day/

[15] https://ckziuwadowice.pl/oferta-2/

[16] https://www.facebook.com/ckziuwadowice

[17] https://www.instagram.com/ckziuwadowice/

Skip to content