Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadpodstawowych w CKZiU Nr 2

W dniu 21 kwietnia  2026 r. w naszym Centrum odbyły się  eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadpodstawowych, przeprowadzonego przez  Komendę Powiatową Policji w Wadowicach pod patronatem Starostwa Powiatowego. Komendę Powiatową Policji reprezentowali: młodszy inspektor Mateusz Dańda, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji – nadkomisarz Arkadiusz Skowron, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego –  nadkomisarz Łukasz Madeja, aspirant Mariusz Bryła, sierżant Kacper Mlak, posterunkowy Piotr Biernacki. Starostwo reprezentował wicestarosta Powiatu Wadowickiego – Pan Wojciech Polak.
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 reprezentowali: Pan Dyrektor- Jacek Zarzycki oraz Pan Marek Duda, który czuwał nad całością turnieju i był autorem zadań praktycznych. Zadania związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził ratownik medyczny – Pan Tadeusz Dubel.

W turnieju startowało 6 drużyn ze szkól powiatu wadowickiego.

Uczestnicy w pierwszej części turnieju rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego i zasad jazdy na skrzyżowaniach, następnie wykazywali się praktycznymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy oraz zasadami przygotowania pojazdu do jazdy, a zakończyli zmagania jazdą samochodem na torze sprawnościowym (test Stewarda).

CKZiU nr 2 w Wadowicach reprezentowały 2 zespoły złożone z uczniów klasy czwartej, trzeciej i drugiej technikum pojazdów samochodowych.
Nasz zespół w składzie:
Błażej Ceremuga
Jakub Jeż
Bartosz Lempart
zajął 3 miejsce w rywalizacji ogólnej.

Zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Andrychowie w rywalizacji turniejowej, która pokonała zespoły z innych szkół i uzyskała prawo do reprezentowania Powiatu Wadowickiego w Turnieju Wojewódzkim.

Zwycięzcy uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami, dyplomami i nagrodami wręczonymi przez organizatorów turnieju.

Zapraszamy do galerii zdjęć: